FutbolGündem

Fenerbahçe Kulübü’nden çok sert transfer açıklaması!..

Fenerbahçe Kulübü’nden çok sert transfer açıklaması!.. Fenerbahçe, yeni sezon öncesinde takımdan gönderilecek isimler hakkında çıkan dedikodulara cevap verdi.

Fenerbahçe Kulübü, basında çıkan transfer haberleri bir açıklama daha yaptı. Fenerbahçe Kulübü’nün hedefendi yayıncı kuruluş Lig TV yer aldı. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, işte sarı – lacivertlilerin resmi internet sitesinden yapılan o açıklama;

“Dün resmi yayın organlarımız vasıtasıyla bulunduğumuz açıklamada, UEFA Tahkim Kurulu kararına göre bazı yabancı oyuncularımızın satılacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulamıştık.

Buna karşın –üzülerek görmekteyiz ki-, yayın haklarını elinde bulunduran ve kulüplerin marka değerini koruması hatta yükseltmesi gereken Lig TV, açıklamamızı da görmezden gelmek kaydıyla, Tahkim Kurulu kararını takiben bazı yabancı oyuncularımızı elden çıkaracağımız yönünde bir habere imza atmıştır.

Bu anlayış nedeniyle yayıncı kuruluşu kınıyoruz.

Bir kez daha belirtmek isteriz ki, UEFA Tahkim Kurulu’ndan çıkacak karar her ne olursa olsun, ‘olası bir zorunluluk’ ile kadro planlamamızda herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Yeni sezon planlamamıza dair bir takım çalışmalar, Türkiye Futbol Federasyonu’nun önceki yıl duyurduğu ve bu sezon hayata geçecek olan 6+0+4 yabancı sınırlamasına dair kurala uymak adına hayata geçirilebilir.

Kamuoyunun bilgisine bir kez daha sunarız.”

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu