FutbolGündem

Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından Faruk Ilgaz son yolculuğuna uğurlandı!..

Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından Faruk Ilgaz son yolculuğuna uğurlandı!.. Faruk Ilgaz son yolculuğuna uğurlandı!.. Vefat eden Fenerbahçe Kulübü’nün eski başkanlarından Faruk Ilgaz, son yolculuğuna uğurlandı.

Faruk Ilgaz, Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde düzenlenen törenin ardından Şakirin Camii’nde kılınan cenaze namazıyla Sahrayıcedid Mezarlığı’nda toprağa verildi. Ntvspor’un haberine göre, yoğun bir katılımın olduğu Şakirin Camii’ndeki cenaze namazına Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler, eski başkanlardan Ali Şen, bazı eski yöneticiler ile eski ve yeni sporcular, şube kaptanları, kulüp çalışanları ile spor, siyaset, sanat, medya ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Faruk Ilgaz’ın cenazesinde, Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden takımlar tarafından gönderilmiş çelenkler de yer aldı.

“KÖTÜ GÜNLERDE DEVAMLI BİZİ ARADI”

Başkan olmadan önce Ilgaz ile görüştüğünü kaydeden Yıldırım, “Nasıl başkanlık yapacağım, planlarım, programlarım konularında her zaman kendisiyle fikir birliğinde olmak üzere çalışmalar yaptık. Her zaman bizi destekledi. Rahatsızlığının ardından iyileştikten sonra kulübün kötü günlerinde devamlı bizi aradı, bugünlerin geçeceğini, sabretmemiz gerektiğini ifade etti. İyi günde de kötü günde de yönetimin her zaman yanında oldu. Ona Allah’tan rahmet dilerken hem de teşekkürlerimi ifade ediyorum” diye konuştu.

“F.BAHÇE TARİHİNİ YAZANLARDAN BİRİYDİ”

Faruk Ilgaz’ın isminin kulübün tarihinde yer alacağını vurgulayan Yıldırım, “Fenerbahçe tarihini yazanlardan biriydi. Çünkü 12 yıl bu kulübe başkanlık, 75 yıl bu kulübün içerisinde çeşitli kademelerde çalışmalar yaptı. Faruk Ilgaz Tesisleri’nin ilk yapımı kendisine aittir. Kulübümüz yaşadıkça Faruk Ilgaz Tesisleri ve Faruk Ilgaz başkanımızın ismi kulübün tarihinde yer alacaktır. Mekanı cennet olsun, hepimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

BEYAZIT: ÇOK BÜYÜK F.BAHÇELİYDİ

Törene katılan Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Selahattin Beyazıt, Faruk Ilgaz ile kişisel dostluğunun senelere dayandığını belirterek, “En yakın zamana kadar da devam etti. Çok büyük Fenerbahçeliydi. Çok önemli bir spor adamıydı. Çok önemli dosttu. İkimizin başkanlığı esnasında Galatasaray-Fenerbahçe rekabeti önemli bir dostluğa dönüştü. Onu özleyeceğim” dedi.

ŞEN: F.BAHÇE’DE İZİ OLAN BİR BAŞKANDI

NationalTurk Haber

Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Ali Şen, Faruk Ilgaz’ı 50 yıldır tanıdığını dile getirerek “Fenerbahçe Kulübü’nde imzası olan, izi olan, imkansızlıklarda gösterdiği inanılmaz inatla hizmetleri olan biriydi. 1968 yılında bugün adını taşıyan tesisleri yaparken nasıl koşturduğunu biliyorum. Allah rahmet eylesin” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanlarından Turhan Şahin de törende yaptığı konuşmada, Faruk Ilgaz’ın 75 yıllık Fenerbahçe hayatında sarı-lacivertli kulübe yaptığı hizmetleri anlatmanın kelimelere sığmayacağını belirtti.

TÜMEN: G.SARAY KALAMIŞ TESİSLERİ DEĞİLDİR…

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Üyesi Ulvi Tümen ise konuşmasında Faruk Ilgaz ile Moda’da komşu olduklarını anlatarak, “Moda’dan Fenerbahçe’ye baktığınız zaman bir Galatasaray bayrağı yükseliyor. Biz ikimiz hep itiraz ediyorduk. Orası Galatasaray Kalamış Tesisleri değildir, orası Fenerbahçe’dir. Lütfen Faruk Ilgaz’ın arzuladığı gibi benim de arzuladığım gibi oranın Fenerbahçe’ye devredilmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Eski Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı’nın da konuşma yaptığı törene Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, yöneticiler Şekip Mosturoğlu, Mithat Yenigün, Nihat Özbağı, Ünal Uzun, Yalçın Haker, kongre üyeleri, eski sporcular ve Faruk Ilgaz’ın ailesi katıldı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu