FutbolGündem

Fenerbahçe’ye polis baskını iddiası!..

Fenerbahçe’ye polis baskını iddiası!.. Fenerbahçe Kulübü’nün bugün yapacağı basın toplantısının engellenmesi için polislerin kulübe geldiği iddia ediliyor. Ancak bu bilgi kulüp tarafından doğrulanmadı.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım’ın bugün yapacağı belirtilen basın toplantısı öncesi ilginç gelişmeler yaşanıyor. Önce kulübe polis baskını yapıldığı iddiası yayıldı ancak kulüp bunu doğrulamadı. Skorer’den Senad Ok, kulüp binası önünde bulunan icra görevlilerinin aracını görüntüledi. İcra memurları şu saralarda Fenerbahçe Kulübü’nde…

Edinilen bilgiye Fenerbahçe Kulübü mahkemenin gönderdiği tebligatı teslim almayınca bugün öğlen saatlerinde polis belgeyi kulübe bizzat ulaştırdı. Ardından icra memurları kulübe gitti.

Habertürk Gazetesi’nden Feridun Niğdelioğlu’nun haberine göre 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin aldığı karar nedeniyle, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın bugünkü basın toplantısının engellenmesi için kulübe polislerin geldiği belirtildi. Konu ile ilgili Skorer.com’un ulaştığı kulüp yetkilileri ise bu iddiayı doğrulamadı… Polisin mahkemenin tebligat belgesini kulübe ulaştırdığı öğrenildi. Saat 15:00’teki basın toplantısının yapılması bekleniyor.

Haberi kaleme alan Niğdelioğlu, daha sonra da Habertürk Televizyonu’nda canlı yayında bağlanarak, “İcra memuları da Fenerbahçe Kulübü’ne giderek Aziz Yıldırım’ın görevi yapamayacağını hatırlatacak. Fenerbahçe bugün de Tahkim Kurulu’na başvurdu. Kamuoyununu aydınlatmak için basın toplantısı yapacak olan Yıldırım’ın bu şartlar altında basın toplantısı yapması mümkün gözükmüyor” ifadelerini kullandı.

Yaşanan gelişmelerin ardından Fenerbahçe Spor Kulübü resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Aziz Yıldırım’ın basın toplantısının yapılacağının sinyalini verdi ve basın mensuplarının akredite işlemlerinin tamamlandığını duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Bugün 15:00’te Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’ın katılımıyla Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu 1907 Tribünü’nde düzenlenecek basın toplantısı için akredite işlemleri tamamlanmıştır. Basın mensuplarının kurum kartlarını yanlarında bulundurmalarını önemle rica ederiz.”

Fenerbahçe Kulübü ise Aziz Yıldırım’ın saat 15.00’te başlaması planlanan basın toplantısını gerçekleştirebilmesi için KAP’a bir açıklama yayınladı. Açıklamada; Fenerbahçe Futbol AŞ, İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım için verdiği kararın kulüpteki göreviyle ilgili olduğu ve Yıldırım’ın şirketteki görevinin devam ettiği vurgulandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu