FutbolGündem

Fenerbahçe Kulübü 106. yılını kutladı!..

Fenerbahçe Kulübü 106. yılını kutladı!.. Fenerbahçe Kulübü’nün kuruluşunun 106’ncı, Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübü ziyaretinin 95’inci yıl dönümünü törenle kutlandı.

HTSpor’un haberine göre, Dereağzı’ndaki Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde gerçekleştirilen törene, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Talat Yılmaz, amatör şubelerin yöneticileri, divan kurulu ve kongre üyeleri, sporcular ve kulüp çalışanları katıldı.

Törendeki konuşmasında futbol takımının UEFA Avrupa Ligi’ndeki yarı final mücadelesine değinen Günay, takıma teşekkür ederek, “106 yıl bize hep gurur, sevinç ve onur verdi. 106 yılda çok çok işler yapıldı. Atatürk’ün kulübümüze gelişinin de aynı tarihe rastlaması bizlere ayrı bir sevinç ve kıvanç vermiştir. Fenerbahçe’nin profesyonel futbol şubesi bu sene başarılı olmuştur.

Fenerbahçe’ye onur yaşatmışlardır. Bu yolun sonunda finale iki takım kalıyor ve biri şampiyon oluyor. Biz de buraya kadar geldik. Bu bir güç meselesi değil, biraz da şans işi. Ben profesyonel futbol takımımıza sizin huzurunuzda çok çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kulüp genel sekreteri Yılmaz ise Benfica maçını bir yol kazası olarak değerlendirerek, “Başarıyı burada, Şampiyonlar Ligi’nde mutlaka elde edeceğiz. Avrupa’da Fenerbahçe gibi amatör şubeleri de bulunan emsal hiçbir kulüp yok. Biz bir spor kulübüyüz. Futbol ise bizim lokomotifimiz” diye konuştu.

Atatürk’ün 3 Mayıs 1918’de kulübü ziyaretinde şeref defterine yazdığı yazının da okunduğu törende, Fenerbahçe Koleji’nin öğretmenleri ve öğrencileri konuşmalar yaptı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu