EkonomiFutbol

Fenerbahçe’nin Borcu 123.7 Milyon YTL

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı sürerken, kulüp genel sekreteri Vedat Olcay, yönetim kurulu faaliyet raporunu okudu.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda asbaşkan Ali Koç’un ardından kürsüye çıkan Olcay, tesisleşme çalışmaları ve amatör şubelerle ilgili bilgiler verdi.

Ataşehir’deki kapalı spor salonu projesinin tamamlandığını, yakın bir zamanda inşaat çalışmalarına başlayacaklarını kaydeden Olcay, stadın arkasındaki Kenan Evren Lisesi’nin yerine yapılması planlanan plaza ile ilgili projenin de yakında başlatılacağını bildirdi.

Eski kulüp binasının yerine yapılan butik otelin 1-2 ay içinde hizmete gireceğini anlatan Vedat Olcay, Ankara Gölbaşı’ndaki tesislerin de yılbaşına kadar tamamlanmasının hedeflendiğini aktardı.

Dereağzı Tesisleri’ne yeni bir saha yapıldığını ve tüm masraflarının dış kaynaklı olduğunu bildiren Olcay, ”Kulübümüzün gideri yoktur. Değerleri yüz milyonlarla ifade edilen bu çalışmalarda tabii ki sizlerden güç almaktayız. Sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Erkek ve bayan basketbol takımlarının hedefinin şampiyonluk olduğunu anlatan Olcay, diğer branşlardan da geçen sezon olduğu gibi başarılar beklediklerini kaydetti.

DENETLEME KURULU RAPORU

Denetleme Kurulu, 30 Eylül 2008 itibarıyla Fenerbahçe Kulübü’nün 2012 yılına kadar ödemesi gereken, tahakkuku yapılmış borç tutarının 123.7 milyon YTL olduğunu açıkladı.

Aynı dönemde kulübün sözleşmesi yapılmış gelirlerinin toplam 165.1 milyon YTL olduğu kaydedildi.

2009 yılından itibaren Fenerbahçe Sportif A.Ş’den her yıl için beklenen gelirin 43 milyon YTL olduğu vurgulandı.

Bu arada, açıklanan bu rakamlara, maç, kombine, loca ve isim hakkı gelirlerinin dahil olmadığı belirtildi.

ÜYELERİN DEĞERLENDİRMELERİ

Toplantıda daha sonra yönetim kurulu ve denetleme kurulu raporları üzerine üyeler değerlendirmeler yaptı.

Yüksek Divan Kurulu Üyesi Ziya Bayatlı, açıklanan borç tutarının döviz kurlarındaki artış nedeniyle şu anda 30 Eylül 2008 tarihindeki gibi olmayacağını ifade etti.

Bayatlı, futbol takımının kötü gidişi nedeniyle Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun özeleştiri yaparak hatasını görmesinin büyük bir erdem olduğunu kaydederek, ”Bu bakımdan şahsen yönetime içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

Üyelerden Ogün Altıparmak ise zor günlerin ardından sevinçli günlerin geleceğini ifade ederek, ”Bütün mesele, sevinçli günlerde yaptığımız birlik beraberlik çağrılarını zor günde yapmamız” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu