FutbolGündem

Fenerbahçe’nin şampiyonlukları illegal !

Geçtiğimiz sezon “son 4 haftaya 9 puan önde girmezsek, bizi şampiyon yapmazlar” diyerek Fenerbahçe’nin son 4 haftanın birinde karşılaşacağı takımdan biri olan Trabzonspor’un, o dönemdeki Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun sert sözlerine hedef olan Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç’un “iletişimdeki hatalarımızı tamir edeceğiz” şeklindeki çıkışı, kamuoyunda tartışılmaya başladı.

Radyospor’da yayınlanan Bülent Yüksel ile İmza programına katılan İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu “Bu görüntü kimseyi aldatmasın, Aziz Yıldırım Fenerbahçe’nin başında olduğu sürece bir şey değişmez.” dedi.

İşte Hacıosmanoğlu’nun sözleri:

Ali Koç herhalde o maçta alkolü fazla kaçırmıştı. Alkolü fazla kaçırdığınızda, gözlerinizden o şekilde dumanlar çıkar. O zamanlar şaşırmıştı sosyal ve ekonomik açıdan bu kadar gelişmiş olan bir insanın bu kelimelerle konuşması ilginçti. “Şampiyon olamayız” demedi “Şampiyon yapmazlar” dedi ve Trabzonspor’u illegalitenin içerisine soktu. Hırsız herkesi kendisi gibi sanar, Trabzonspor hiçbir zaman hırsızlık yapmadı. Ama bu hırsızlık yapan camianın, hırsızlık yapıp nasıl Trabzonspor’un şampiyonluklarını çaldıklarını, herkes biliyor. O zaman, Fenerbahçeli yöneticilerin, zan altında bıraktığı camialardan özür dilemeleri gerekirdi, adamlık bunu gerektirir.

Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Asbaşkanları Ali Koç ve Şekip Mosturoğlu’nun, bir basın toplantısıyla “iletişimde yeni bir sayfa açıyoruz” demelerini değerlendirirken, Koç’un yanı sıra, sarı lacivertli kulübü başkanı Aziz Yıldırım’ı hedef aldı:

Aziz Yıldırım kobay kullanıyor

Aziz Yıldırım’ın Türk Furtbolu’nun içinde olduğu sürece, bu olumlu mesajların hepsinin, günü kurtarma adına olduğunu düşünüyorum. Türk Futbolu’na neler verdiği, hangi çirkinlikleri kattığı ortada. Fenerbahçe, gururla takip ettiğimiz Avrupa maçlarındaki başarısızlıklarından, ligdeki başarısızlıklarından sonra, tribünlerden “istifa” sesleri yükselmeye başladıktan sonra, adam yerine koymadığınız basın mensuplarından destek istiyor…Bu manevraları kime sorarsanız sorun, alıştığımız ayak oyunlarından, başarısızlıklardan sonra tepkilerin yönünü değiştirecek yeni bir stratejiden başka bir şey değildir. Bu stratejide Aziz Yıldırım arka planda durup, kobay olarak çıkaracağı arkadaşları var.Yine de bu sözlerime rağmen, temennim bu açıklamaların samimi olmasıdır.

Fenerbahçe’nin şampiyonlukları illegal!

Şampiyonlukları devamlı illegal yollardan kazanan bir kurumun yöneticisi, camianızı ağır sözlerle zan altında bırakıyor… O zamanlarda, onlara daha büyük hakaretler etmem gerekirdi, az ettim. Aziz Yıldırım’ı başkan yaptıran Şevket Yılmaz, benim çok yakın akrabam, Fenerbahçe camiasında daha bir çok akraba ve yakınım var…Ben Fenerbahçe Stadı’nın şeref tiribününe gittiğimde, oradaki yöneticiler daha yalnız kalır benden..

NationalTurk Haber

Derbi yaklaşınca…

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Kulüpler Birliği Başkanı olarak “maçlardan sonra hakemler hakkında konuşmalım” sözlerine karşın, Şekip Mosturoğlu’nun Bursaspor maçının ardından sarf ettiği sözleri hatırlatan Hacıosmanoğlu “derbi yaklaşıyor, hakemler hakkında konuşan camialar hangi camialar? Zemin hazırlamak lazım, o maça çıkacak hakemi baskı altına almak lazım” diyerek, Galatasaray Başkanı Adnan Polat’a da gönderme yaptı. Genç idareci sözlerini şöyle sürdürdü:

Şekip Mosturoğlu’na soru!

Ulu Önder Atatürk “sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim” demiş “yöneticiler ahlaksız olabilir” demiş mi? 2003-2004 sezonunda Trabzonspor şampiyonluğu kaybetti… Cem Papila için “Şekip Mosturoğlu’nun sınıf arkadaşı” diyorlar… Üç hafta önce Gaziantep’te Trabzonspor’u yendirdi, üç hafta sonra da başka hakem yokmuş gibi, 20000 Trabzonlu’nun yürüdüğü Cem Papila faciası çıktı ortaya… Sormak lazım o zaman, Cem Papilayla ne gibi bir ilişkiniz vardı da federasyonda görev aldığınız dönemde, 3 hafta arayla Trabzonspor’un maçlarını yönetiyor? Geçmişte böyle sabıkalarınız olunca, hakikaten samimi olsanız da insanlar size şüpheyle bakar, bu normal…

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu