FutbolGündem

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası kura çekimini Türk futbolunun efsaneleri yapacak

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası kura çekimini Türk futbolunun efsaneleri yapacak!.. Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın kura çekimini, Fatih Terim, Mustafa Denizli, Hakan Şükür ile Rüştü Reçber yapacak.

HTSpor’un haberine göre, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Terim, Denizli, Şükür ve Reçber’in, The Grand Tarabya Hotel’de 25 Mart Pazartesi günü saat 19.00’da başlayacak kura çekiminde FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke’ye yardımcı olacakları bildirildi. Açıklamada, Fatih Terim, Mustafa Denizli, Hakan Şükür ve Rüştü Reçber’in FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası ile ilgili görüşlerine de yer verildi.

Terim, organizasyonun, profesyonel seviyede yarışmaya doğru giden adayların en önemli köprüsü olduğunu belirterek, ”Bu köprüden başarı ile geçtikten sonra sporcular kendilerini profesyonel hayatta görecek ve o acımasız hayatın şartlarına uyum sağlamaya çalışacaklar. Ancak profesyonelliğin ağır yükü ile yüz yüze gelene kadar bu değerli sporcular özenle korunmalı ve desteklenmelidir” ifadelerini kullandı. FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın Türkiye’de düzenlenecek olmasının önemine değinen Terim, şunları kaydetti;

‘Bu şampiyona sayesinde 24 takımdan 500’ün üzerinde yetenekli oyuncunun aynı organizasyonda yer alacak olması ve bu şampiyonanın ülkemizde gerçekleşmesi tüm futbolseverlere dayanılmaz bir futbol güzelliği yasama imkanı sağlayacağı inancındayım. Dünyanın önde gelen kulüplerin temsilcilerinin, menajerlerin, antrenörlerin, futbol adamlarının, ve tabii ki basının gözü önünde ve takibinde belki de bundan sonraki birkaç yılın ya da 10 yılların dünya çapındaki oyuncularını seyredeceğiz.

Belki de bazıları burada parlayacak, bazıları ise Türkiye’yi hiç unutamayacaklar. Çünkü burası onların hayatındaki en büyük değişikliği yapacakları ya da bu değişikliğe şahitlik edecekleri yer olacak. Bu ülkenin bunu yapabileceğini, hepimizin hazır olduğunu, bu organizasyonda hizmetin sadece futbola değil kendi ülkemize de olduğunun bilinciyle tüm ülkelere başarılar diliyorum. Saygının, güzelliklerin ve yüksek performansın hep önde olduğu bir kupa olmasını temenni ediyorum.

DENİZLİ: “TÜRKİYE BU ORGANİZASYONDAN YÜZ AKIYLA ÇIKACAK”

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Mustafa Denizli, dünyanın sayılı spor organizasyonlarından biri olarak kabul edilen FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın, hem Türk hem de dünya futboluna yeni yıldızlar kazandıracağına emin olduğunu dile getirdi. Denizli, Türkiye’nin yetiştirdiği teknik adamlar olarak turnuvada kendilerine düşen görevleri yerine getirmek için çalışmalarını başlattıklarını vurgulayarak şöyle konuştu;

Bu zorlu görevi üstlenen Futbol Federasyonu’muza, bizlerle birlikte tüm halkımızın da büyük destek vereceğine ve turnuva için dünyanın dört bir yanından gelecek olan sporcu ve taraftarlara büyük bir misafirperverlikle kucak açacaklarına olan inancım tamdır. Ülkemizin bu onurlu sınavdan yüz akıyla çıkarak, bundan sonra düzenlenecek olan benzer organizasyonlara yeniden ev sahipliği yapabileceğine eminim.

ŞÜKÜR: “BÜYÜK BİR ONUR VE MUTLULUK KAYNAĞI”

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Türkiye’nin, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nı organize etmesinin büyük bir onur ve mutluluk kaynağı olduğunu belirterek, ”Geleceğin futbol yıldızlarının ortaya çıkacağı bu şampiyonanın ülkemizde gerçekleşmesi için desteklerini esirgeyemeyen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik’e, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve Türkiye Futbol Federasyonu’na milletim adına teşekkür ederim” şeklinde görüş belirtti. Rüştü Reçber ise 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın, Türkiye’nin daha büyük organizasyonları düzenleyebilmesi için önemli bir adım teşkil ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti;

NationalTurk Haber

İleride bir Avrupa Şampiyonası veya Dünya Kupası düzenleyebilmemiz için ülke olarak vermemiz gereken önemli bir sınavla karşı karşıyayız. FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası, aynı zamanda da ülkemizde şu ana kadar düzenlenen en büyük futbol organizasyonu. Dünya futbolunun da parlayan yıldızlarının birçoğu bu yaş gurubundaki şampiyonalardan çıkmıştır. Bizler, bu turnuvada hem geleceğin yıldızlarını izleme fırsatı bulacağız hem de ülkemizde futbola ne kadar değer verildiğini tüm dünyaya gösterme çabası içerisinde olacağız.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu