DünyaGündem

FIFA Başkanı Sepp Blatter’den Rusya’ya güvenoyu!..

NationalTurk’ün haberine göre, FIFA Başkanı Sepp Blatter, 2018 Dünya Kupası’nın düzenlenmesiyle ilgili olarak Rusya hükümetine güvendiklerini söyledi.

Fransız basınına konuşan Blatter, Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan olaylar nedeniyle başta İngiltere olmak üzere bazı ülkelerin şampiyonayı boykot edeceği yönündeki iddiaları cevaplayarak, “Boykot, hiçbir şeyi pozitif yönde etkileyemez. Biz, Rusya’ya ve hükumetine güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

FIFA’nın turnuvanın Rusya’da düzenlenmesine her koşuda destek vereceklerini vurgulayan Blatter, “Rusya uluslararası medyanın merkezinde bir ülke. Futbol sadece Rusya’yı birleştirmekle kalmayacak, bütün dünyaya her protestodan daha güçlü olduğunu gösterecek” değerlendirmesinde bulundu.

Bu yıl Sochi’de düzenlenen Kış Olimpiyat Oyunları’nda Rusya’nın evsahipliği konusunda başarısını kanıtladığını belirten Blatter, “Soçi’deki oyunlar öncesi de endişe duyulmuştu. Ama oyunlar sırasında ve sonrasında Rusya’nın performansının ardından kimse onlara tek bir kelime dahi edemez” diye konuştu.

Rusya’nın organizasyonlara yaptığı hazırlıklardan çok memnun olduklarını kaydeden FIFA Başkanı Blatter, “Brezilya ile kıyasladığımda, turnuvanın başlamasına daha 4 yıl olmasına rağmen Rusya hazırlıklarda çok daha önde” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu