DünyaFutbolGündem

FIFA Başkanı Sepp Blatter; Ülke liglerinde çok takım var

Fifa haberleri / FIFA Başkanı Sepp Blatter, geçen sezon bazı Avrupa takımlarının şikayetine yol açan maç takvimindeki yoğunluğun, ülke liglerinde çok takım bulunmasından kaynaklandığını söyledi.

FIFA Başkanı Sepp Blatter, FIFA’nın internet sitesindeki açıklamasında, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini’nin de kendisiyle aynı görüşte olduğunu ve ülke liglerinde çok takım bulunması nedeniyle çok fazla maç oynandığını belirtti.
ntvspor.com’un haberine göre, FIFA Başkanı Sepp Blatter, ”20 takımlı liglerdeki takımlar 38 maç yapıyor. Ayrıca kupa maçları da oynuyorlar. Bu, milli takımlarla kulüplerin karşı karşıya gelmesine yol açıyor. Kulüp takımlarının yetkilileri oyuncularının milli takımdan yorgun ve sakat döndüğü gerekçesiyle şikayette bulunuyor. Bunun sorumlusu uluslararası maç takvimi değil, yine de bu konunun tartışılması gerekiyor” ifadesini kullandı.

Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası’nda maçları sadece profesyonel hakemlerin yönetmesini istediğini kaydeden FIFA Başkanı Sepp Blatter, ”Teknik adamlar profesyonel, oyuncular da. Hakemlerin de tümünün profesyonel olmaması için hiçbir neden yok” dedi.

FIFA Başkanı Sepp Blatter, FIFA yetkililerinin Dünya Kupası’nda eleme maçlarının berabere bitmesi halinde uzatmalara gidilmesinin tek seçenek olup olmadığını da görüştüğünü, uzatmalarda ilk golü atanın maçı kazanmasını öngören altın gol uygulamasını tekrar gözden geçirilebileceğini belirtti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu