Dünya

FIFA Başkanından İspanya’ya Müjdeli Haber

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter, İspanya’nın yeni bir dünya kupasına ev sahipliği yapması vaktinin geldiğini söyledi.

İspanya basınında, İspanya futbol temsilcileriyle İsviçre’nin Zürih kentinde bir araya gelen Blatter’ın değerlendirmelerine ilişkin haberler yayımlandı.

Blatter, bu haberlerde, 1982 yılında İspanya’da düzenlenen dünya kupasını hatırlatarak, ”İlk kez 24 ülkenin katıldığı, 14 kent ve 17 statta gerçekleşen benzersiz şampiyonada, birçok rekor kırılmıştı” dedi.

Blatter, İspanya’nın yeni bir dünya kupası düzenleme vaktinin geldiğini belirtirken, 2018 Dünya Kupası için aday olmalarını ümit ettiğini söyledi.

İspanya Birinci Futbol Ligi’ne (La Liga) de övgüler yağdıran İsviçreli başkan, ”İspanya’da oynanan futbol kalitesi, başka hiçbir ligde yok. Buradaki futbol, 5 yıldızlı. Burası futbol ülkesi, bu nedenle dünya kupasını düzenlemelerini istiyorum” diye konuştu.

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Angel Maria Villar ise bunun, zaman içinde enine boyuna düşünülecek bir konu olduğunu kaydetti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu