DünyaGündem

FIFA’dan futbola büyük katkı!..

FIFA’dan futbola büyük katkı!.. FIFA, futbolun gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl 200 milyon dolar maddi yardımda bulundu…

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), futbolun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 2013 yılında özellikle Somali, Afganistan ve Filistin başta olmak üzere üyesi bulunan 209 ülkeye 200 milyon dolar maddi yardımda bulundu.

FIFA’nın internet sitesinde yer alan haberde, futbola katkı sağlamak amacıyla 1998’den bu yana 640 projeye imza atıldığı vurgulanırken, 2013’te onaylanan proje sayısının ise 46 olduğu belirtildi. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre,  FIFA’ya üye olan son ülke Güney Sudan’da teknik direktörlük ve hakemlik kurslarının iki aydır devam ettiği vurgulanan haberde, maddi yardımların özellikle yeni gelişen ülkelerin federasyonlarına yapıldığı vurgulandı. FIFA’nın bu seneki yardım projeleri arasında, Somali’de çim saha hazırlanmasına ilişkin düzenlenen kurslar, FIFA’nın maddi katkılarıyla yapay çimden hazırlanan Afganistan’ın başkenti Kabil’deki saha da yer alıyor.

FIFA Başkanı Sepp Blatter’in temmuzda ziyaret ettiği Filistin, ilk kez Afrika Uluslar Kupası’na katılan Yeşil Burun Adaları ve FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’na yine ilk kez katılan Küba da birçok yardım projesinin gerçekleştiği ülkeler arasında bulunuyor.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu