FutbolGündemHaber

Fikret Orman: Ahmet Nur Çebi karşıma çıkmaz

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, teknik direktörlük koltuğuna kimin getirileceği ile ilgili açıklamalarda bulunurken teknik direktör Şenol Güneş gibi Karius’u eleştirdi. Orman, eski yönetici Ahmet Nur Çebi’nin de aday olmayacağını iddia etti.

beIN Sports’ta katıldığı yayında siyah beyazlı takımın gündemi hakkında açıklamalarda bulunan Fikret Orman’ın sözleri şöyle;

“Teknik direktör konusunda kimseyle bir görüşme yapmadım. Guti’yi görmek istiyoruz. Önümüzdeki haftalarda onun yetkisi biraz artacaktır. Önümüzdeki haftalardan itibaren görüşmelere başlayacağız.

Karius ile kararı yeni hoca karar verecek. Kalede Karius var ama Utku’nun oynamasını istiyorum. Utku ne zaman Beşiktaş’ın kalecisi olacak? Tolga’yı da Gökhan’ı da çok severim. Bu sevgiyle alakalı bir şey olsa ben kızımı seviyorum, onu geçiririm kaleye.

Yabancı sayısının indirilmesi taraftarı değilim. Yerli oyuncu oynatmak prim olarak desteklenmeli. Bu saatten sonra sınır gelmesi doğru olmaz.

Gökhan oynamak istiyor ama biz kendisine başka takıma gidip oynamasını istedik. Fakat kendisi sözleşmesi gereği kalıp burada oynamadan para almak istedi. Kararına saygı gösterdik. Kalede Karius var ama Utku’nun oynamasını istiyorum. Utku ne zaman Beşiktaş’ın kalecisi olacak? Olaya Beşiktaş menfaati olarak bakıyoruz. Oyuncular haklı olabilir ama biz de kendimize göre haklıyız.

Tolga’yı yönetim kurulu kadro dışı bıraktı. Tolga gibi bir kalecinin bize Karius’u aldırmaması gerekirdi. Biz 3 kaleciye para ödüyoruz. O güveni verseydi Karius’u almazdık. Tolga çok iyi bir kaleci ama Beşiktaş’taki misyonu bitti. Tolga Zengin’i yönetim kadro dışı bıraktı. Tolga gibi bir kalecinin bize Karius’u aldırmaması lazımdı. Tolga’yı da Gökhan’ı da çok severim. Bu sevgiyle alakalı bir şey olsa ben kızımı seviyorum, onu geçiririm kaleye.

Guti’yi biraz görmek istiyoruz. Onun yetkisi biraz artacaktır. Şenol hocaya kırgınlığım yok. Bu profesyonel bir ilişki. Şenol hoca 1 Haziran’da başlamak için diretti. Ancak iki maç var. Langaspor’dan bahsetmiyoruz. Milli Takım’dan bahsediyoruz. Ambleminde Türk bayrağı olan tek kulübüz. Bu iki maça kim çıkacak? Yeni hoca belliyken başkasının çıkması normal değil.

Rıza Çalımbay, Mehmet Özdilek, Sergen Yalçın hepsi pırlanta gibi insanlar. Beşiktaş’a önemli hizmetleri oldu. Teknik direktörlük kararı sevgiye göre olmaz. Bizim teknik direktör konusunda ilk tercihimiz yerli olması ama kesin yerli olacak diye de bir şey yok. Yabancı da olabilir. Şu an kimseyle bir görüşme yapmadım. Önümüzdeki haftalardan itibaren görüşmelere başlayacağız.

Karius’un kaleciliği tartışılacak bir durum değil. Hatalı goller yedi ama ondan büyük beklentiler var. Sezon sonuna kadar bizimle. İki yıllık kontratımız var, yeni hocayla durumunu konuşacağız.

NationalTurk Haber

Ahmet Nur Çebi abinin başkan adayı olması beni üzmez ama karşıma çıkmaz zaten. Kendisi de söyledi. Biz 6,5 sene birlikte çalıştık ve birbirimizi iyi tanıyoruz. Karşı karşıya kalmamız da pek doğru olmaz. Zaten Ahmet abi de aday olmayacağını açıkladı. Aday olmak isteyenler olabilir. Bu ayıp bir şey değil. Herkes aday olabilir, kararı genel kurul verecek. Ben genel kurulun sahibi değilim.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu