FutbolGündemTransfer

Fikret Orman; Diego bizim ikinci alternatifimizdi!..

Beşiktaş Postası’nın haberine göre, Fikret Orman; Diego bizim ikinci alternatifimizdi!.. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Diego, Fenerbahçe, Olcan Adın ve transfer hakkında önemli açıklamalar yaptı…Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Lig TV’ye stattan transfere kadar birçok konuda açıklamada bulundu.

Beşiktaş Postası’nın haberine göre, Fikret Orman’dan Diego, Fenerbahçe ve Olcan Adın ile ilgili çarpıcı açıklamalar!.. Orman Vodafone Arena Stadı ile ilgili şu bilgileri verdi: “Sahaya çok hakim bir stat. Sahanın içinde gibi. Juventus Arena’ya benzer bir stat olacak. Çok güzel bir stat olacak. Biz bu tesisleri şampiyon olmak için yapıyoruz. Çok gelirimiz olacak. Daha kabiliyetli oyuncular alacağız. Benim dışımda hiçbir başkan bu stadı yıkmaya cesaret edemezdi. Stat bittiğinde 35 bin kombine bekliyoruz. En büyük arzum Beşiktaş’a bir Avrupa Kupası kazandırmak”

Ligde alınan üçüncülüğün kendisini memnun etmediğini vurgulayan Orman, “Üçüncülüğe sevinirsek, Beşiktaş’ı çok küçümseriz. Beşiktaş hep şampiyon olmayı hedefler. Beni üçüncülük hiç memnun etmez. Bu sezon Olimpiyat’ta oynadık, Kasımpaşa’da oynadık, statlarımız kapandı, ceza aldık, yabancı oyuncuların bazılarından verim alamadık. Sezonun en büyük hayal kırıklığı Fernandes. Fernandes’i devre arasında kendisini isteyen kulüplere satmalıydık. Keşke satsaydık. En azından kulübe gelir olurdu. Almeida ise en azından bir şeyler yapmaya çabaladı. Hiçbir şey yapmadılar bu sene. Ancak bunlara rağmen en kötü ikinci bitirmemiz lazımdı. Olmadı.”

“Bilic’in gerçek performansı bu sezon ortaya çıkacak”

Orman, “Slaven Bilic’le neden devam kararı aldınız?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Her sene bir hoca değişmez. Bir istikrar yakalamamız lazım. Futbol takımının komple istikrarı, oyuncu, teknik heyet istikrarı… Bilic, Türkiye’ye alışma sezonunu çok iyi geçirdi. Camia ile yakınlaşması çok iyiydi. Esas performansı önümüzdeki sezon ortaya çıkacak. Hafta sonuna kadar İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk’le ilgili kararımız belli olur. Bunlar neticede köle değiller. Beşiktaş da bunlara para veriyor.”

Transferi kendisinin yöneteceğini ifade eden Orman, “Bundan sonraki transferleri ben yapacağım. Stratejiler açısından bir ay içerisinde benim yöneteceğim süreç var. Önder Özen iyi bir insan, iyi bir teknik adam, namuslu bir arkadaş. Önder’le bizim çalışmalarımız günlük gelgitlerle anlaşmamız olmaz. Futbol direktörlüğünü ilk defa yapıyor. Beşiktaş camiasını yeni tanıyor. Onun da gerçek performansı gelecek sezon ortaya çıkacak. 5+3 ile ilgili Türk vatandaşı olarak para ödenen yabancının tribünde oturmasına karşıyım. Bizim açımızdan bir sıkıntı yok.”

“Diego bizim ikinci alternatifimizdi”

Orman “Diego’yu neden Fenerbahçe aldı?” sorusuna da “Pazara çıkıyoruz. Düşündüğünüz oyunculara teklif yapıyorsunuz. Biz Diego ile ilgilendik ama, Diego bizim birinci alternatifimiz değil, ikinci alternatifimizdi. Bunları artık transfer yapıldıktan sonra göreceksiniz. Senelik 2.5 milyon euro önerdik. 2-2.5 milyon euro da imza parası önerdik. Fenerbahçe daha fazla ücret teklif etmiş. Bizim bir sistemimiz var. Çok yüksek kontrata imza atmış. Fenerbahçe’ye hayırlı olsun.

Fenerbahçe ile dosttuz ama sahada en azılı rekabeti yapmayı devam edeceğiz. Bu işin doğasında olur. Beşiktaş, Fenerbahçe’nin elinden çok oyuncu almıştı. Çok üzüldüğüm bir konu değil. Cenk’i bildiğim kadarıyla Fenerbahçe de çok almak istedi. Ancak biz aldık. Bunlar futbolun içinde olan şeyler. Ama bunlar çok para harcadıkları için kendi genel kurullarına hesabını verecekler. Bir kırgınlık yok. Taraftarı mutlu etmek için 35 yaşındaki bir adama dünya para vermem” yanıtını verdi.

Olcan’la ilgili son gelişmeler

NationalTurk Haber

“Olcan ilgilendiğimiz bir oyuncu ama Gökhan Töre birinci oyuncumuz. 3-4 transfer stratejimiz var. Olcan’ın kulübüyle bir sene sözleşmesi var. Bizim ilgilendiğimiz bir oyuncu, ama “Ay onun için ölüyoruz” noktasında değil. Cenk hariç 5 oyuncu alacağız. Bunların 3 tanesi yabancı olacak. Bu sezon transfere 10 milyon euro para harcayacağız.”

Başkan Fikret Orman ayrıca Soma için Chelsea-Fenerbahçe-Beşiktaş şeklinde üçlü bir turnuva yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu