FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike DosyalarıTransfer

Galatasaray, 1 milyon doların sırrını açıkladı

Futbolda şike soruşturması kapsamında yapılan incelemeler sonrasında kasasında 1 milyon dolarlık açık çıktığı iddia edilen Galatasaray Kulübü’nün, paranın nereye gittiğini belgelediği öğrenildi.

Galatasaray Kulübü’nün, paranın Kamerunlu futbolcu Song’un transferi için kullanıldığına dair belgeleri bugün emniyete ve savcılığa sunduğu belirtildi. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Galatasaray Kulübü’nde geçtiğimiz hafta arama yapıldı.

Yapılan incilemelerde ve aramada Galatasaray Kulübü’nün kasasından Denizlispor- Fenerbahçe maçından iki gün sonra yani 16 Mayıs 2006’da 1 milyon dolar çıktığı belirlendi. Ancak bu paranın nereye gönderildiğine ilişkin belge aramalarda bulunamadı. Bu gelişme üzerine savcılığın, Galatasaray Spor Kulübü’nden 1 milyon dolarla ilgili belge istediği belirtildi.

Talep üzerine Galatasaray Kulübü’nün, 1 milyon doların nereye harcandığına dair belgeleri soruşturma savcılığına ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne sunduğu ifade edildi. Polis ve adli kaynaklardan sızan bilgilere göre paranın Galatasaray’ın Kamerunlu yıldızı Rigobert Song’a transfer parası olarak verildiğini gösteren belge sabah emniyete teslim edilen dosyada da yer aldı.

Aynı belgenin bir örneği de öğleden sonra Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne gelen Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan ve avukatı tarafından soruşturma savcısı Mehmet Berk’e sunuldu. Rigobert Song için verilen paraya ilişkin belgelerdeki Fransızca yazılarında tercüme edilerek, savcılığa ve emniyete teslim edildiği öğrenildi. Söz konusu paranın Denizlispor-Fenerbahçe maçında teşvik primi olarak verildiği iddia ediliyordu.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu