GündemSon Dakika

Galatasaray 9 Mart’taki UEFA toplantısına odaklandı

9 Mart’ta Finansal Fair Play görüşmesi kapsamında UEFA yetkilileri ile yapılacak toplantı Galatasaray’ın Avrupa’daki kaderini belirleyecek. Daha önce Avrupa kupalarına katılmama cezası alan sarı-kırmızılılar, büyük bir titizlikle hazırlanarak bir daha böyle bir ceza ile karşı karşı kalmamak için tüm kozlarını oynamaya hazırlanıyor.

Bu sezon Süper Lig’de başarılı bir sezon geçiren Galatasaray, şimdi de UEFA’ya karşı tarihi bir sınava çıkmaya hazırlanıyor.
Kulübün en büyük sorunlarından biri olan UEFA’nın Finansal Fair-Play konusunda sıkıntı yaşamamak için başkan Mustafa Cengiz ve yöneticiler 9 Mart’ta yapılacak görüşmeler için hazırlıklarını sürdürüyor.

Geçmiş dönemden kalan tüm alacakları ödeyen sarı-kırmızılı yönetim, bonservis borçlarını kapatıyor. Yapılan bu ödemeler için banka kredisi kullanmayan Galatasaray yönetimi, UEFA’nın karşısına sıfır sorunla çıkmayı hedefliyor.

UEFA’ya bugüne kadar yapılanlar gösterilecek

Kulüp başkanı Mustafa Cengiz, bir kez daha Avrupa dışında kalmamak adına kulübün tüm imkanlarını seferber etmiş durumda. Başkan Cengiz ve yönetim kurulunun UEFA yetkililerine planlarını madde madde anlatacakları, projelerini ve bugüne kadar yapılanları gösterecek.

Dursun Özbek’ten seçim sonrası devraldığı kulübün yapısını tüm şeffaflığıyla göz önüne sermeye hazırlanan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, iki yönetim arasında mali yapıdaki farkları da UEFA yetkililerine tek tek belirtecek.

Ödeme yükü azalıyor

Ndiaye, Badou Nigel de Jong gibi futbolcuların gidişleri sonrası ödeme yükünün hafiflediğini UEFA’ya sunacak olan sarı-kırmızılı yönetim, bu sezon sonunda ödeme yükünün çok daha fazla hafifleyeceğini detayları ile ifade edecek.

9 Mart’taki UEFA toplantısında yeni yönetimin, geçmişe yönelik futbolcu alacaklarını da ödediğini, bundan sonra oyuncu alacaklarının zamanında ödeneceğinin sözünü de vereceği bildirildi.

Kulübü mali olarak zorlayan dövizdeki dalgalanma da sarı-kırmızılı kulübün elindeki bir diğer koz olacak. Oyunculara euro ve dolarla ödemeler yapan Galatasaray’ın elde ettiği gelirin Türk Lirası şeklinde olduğu başkan ve yönetim tarafından UEFA toplantısında dile getirilecek.

Başkan Cengiz’in kredi projesi

Görüşmede ayrıca Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi UEFA’ya bir proje sunacak. Kulübe euro ve dolar olarak alınan kredilerin büyük bir yük oluşturduğunu, kendi dönemlerinde bankalarla yapılacak anlaşma ile aynı Aysal dönemindeki gibi bütün kredilerin ödenerek borçların Türk Lirası olarak devam edeceği garantisi sunulacak.

NationalTurk Haber

Süper Lig’de bu sezon en çok seyirci ortalamasına sahip olan kulübün Galatasaray olması da başkan Mustafa Cengiz’in UEFA yetkililerine bahsedeceği ana konulardan bir.
Galatasaray gibi Türkiye’de ve Avrupa’da milyonlarca taraftarı bulunan bir kulübün Avrupa kupalarında yokluğunun UEFA’yı da etkileyeceği, hatta zarar vereceği konusu üzeninde de durulacak.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu