FutbolGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, ”Fırsatçılık yapıp, kimsenin peşinden gitmiyor, kötü günde kimsenin sırtına da binmiyoruz

Futbolda şike soruşturması kapsamında yürütülen çalışmalar ve operasyonlar sürerken Futbol Federasyonu’nun, ‘lig kaldığı yerden devam edecek.’ açıklamasına tepki gösteren Galatasaray’a tepkiler sürüyor.

Anadolu takımlarının da Kulüpler Birliği Vakfı’nın yaptığı birlik ve TFF’ye destek çağrısına tepki gösteren Galatasaray’a da tepkiler sürüyor. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal ise tepkilere cevap vererek, fırsatçılık yapmadıklarını söyledi.

Başkanı Ünal Aysal’ın, dün kulüp resmi internet sitesinde yaptığı açıklamaya gelen tepkilerle ilgili olarak değerlendirmede bulunurken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun da farklı bir yöntem izlemesini beklediklerini yineledi.
Galatasaray Adası’nda gerçekleştirilen Divan Kurulu toplantısına geç gelen ve üyelere hitap eden Başkan Ünal Aysal, dün yaptıkları açıklamanın arkasındaki tezi açıklamak istediğini söyledi.

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın, futboldaki şike operasyonuyla ilgili olarak yetkili mercilerle yaptığı görüşmenin ardından, adaleti beklemeyeceklerini, kendi tedbirlerini alacaklarını kaydettiğini anlatan Ünal Aysal, ardından yapılan birlik çağrısı ve TFF’nin kararıyla ilgili şöyle konuştu; Bu çok açık ve net bir mesajdı.

Bu beklentiyle Ali Dürüst arkadaşımızı yetkili olarak Kulüpler Birliği ile TFF arasında yapılan toplantıya gönderdik. Yapılan görüşmede, TFF’nin atacağı her adımın arkasında olacağımızı ifade ettik. Kulüpler Birliği’nde alınan kararda da TFF’nin atacağı adımlara destek verilmiştir. Ancak TFF Başkanı’nın kamuya yaptığı açıklamayla uyuşmayan, beklentinin aksine, iddianame gelinceye kadar herhangi bir tasarrufta bulunmayacaklarını söylemesi, bizim için büyük sürpriz olmuştur.

Ünal Aysal, ileride yaşanacak sorunları şimdiden gördükleri için bu açıklamayı yaptıklarını dile getirerek, ”Yaptığımız, ileride olacak sorunların çözümüne yönelik atılmış bir adımdır. Niyetimiz hiçbir kulübün cezalandırılması değildir, bize de düşmez” diye konuştu.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, ”Fırsatçılık yapıp, kimsenin peşinden gitmiyor, kötü günde kimsenin sırtına da binmiyoruz

Tüm kulüplerin aynı menfaatleri paylaştığını da belirten Başkan Ünal Aysal konuşmasına şöyle devam etti; Fırsatçılık yapıp, kimsenin peşinden gitmiyor, kötü günde kimsenin sırtına da binmiyoruz. Beklentimiz sadece, sorumluların yetkilerini zamanında ve etkin kullanıp, tansiyonun düşürülmesine yöneliktir. Takdir hakkı zaten federasyondadır. Tatmin edilmemiş kamu vicdanı, statlarımızda yankı bulacak ve bedelini biz kulüpler maddi ve manevi olarak ödeyeceğiz.

Amacımız, kulübümüzü ilerde doğacak sorunların dışında tutmaktır. Türk futbolunun yurt içinde ve yurt dışındaki itibarının korunması için hepimizin çabası gereklidir. Kulüplerin müşterek menfaatleri için, bu olayın bir an önce sonuçlandırılması hepimizin beklentisidir.

Ünal Aysal, tüm kulüplerle işbirliği içinde olmaya devam edeceklerini de kaydettiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı;
Ancak inanç ve prensiplerimize uygun olması şartını her zaman arayacağız. Hiçbir şekilde kimsenin karşısında değiliz ama doğrunun yanındayız. Doğrunun tecelli etmesi için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Futbol Federasyonu’na güvenimiz tamdır ve devam etmektedir. Aramızda güven sorunu yaşanmamaktadır. Başkan Aysal, konuşmanın ardından ise toplantının bitimini beklemeden adadan ayrıldı.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu