FutbolGündem

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal; AİHM’e kadar gideriz!..

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal; AİHM’e kadar gideriz!.. Başkan Aysal, TFF’nin yabancı kontenjanı hakkındaki kararıyla alakalı çok sert açıklamalar yaptı.

TFF’nin 2013-2014 sezonu için almış olduğu 6+0+4 kararının ardından Süper Lig kulüplerinden Federasyon’a tepki yağarken, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal bu kararından ötürü TFF’yi topa tuttu. AMK’nın haberine göre, işte Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın AMK aracılığıyla TFF’nin yabancı kontenjanı kararı hakkında yapmış olduğu açıklama;

”TFF’nin yabancı sınırlaması ile ilgili tutumu, Türk futbolunun ileri gitmesini engellemek adına atılmış bir adımdır. TFF’nin göreve gelirken belli olan misyonunu geçtiğimiz iki sezon boyunca gördük. Süreçte hiç şaşırmadık. Son kararla birlikte vizyonunun da aynı sığlıkta olduğunu görmekteyiz. Ve ne yazık ki yine şaşırmıyoruz. TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in genel kurulda herkese izlettiği barkovizyon gösterisinin neredeyse yarısı Galatasaray’ın yıldız futbolcularıyla ya da başarılarıyla dolu. Konuşmasında da G.Saray Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynadı diyor. Peki TFF’nin övündüğü bu durumda kendilerinin hiç payı var mı? Bu soruyu biraz kendilerine sormaları gerekiyor.

Kulüpler Birliği’nden 17 takımın imzasını taşıyan taslak çalışması çıkıyor. Ve TFF bunu ciddiye bile almıyor. Peki o zaman soruyorum siz hangi kulüplerin federasyonusunuz? Hadi onu da geçtim, o zaman Kulüpler Birliği niye var? TFF yönetimi kendi arasında tartışmış! Kimle, hangi yöneticiyle, hangi vizyonla? İçlerinde Yıldırım Demirören dışında büyük kulüp tecrübesi olan başka bir yönetici var mı? Türk futbolu böyle yönetilmeyi haketmiyor!

Yabancı kararı için AİHM’e kadar gideceğiz. Bizi kendi dar ve sığ vizyonlarına çekemeyecekler! Galatasaray öndeyse ‘onu da yanımıza çekelim, lokal mecramızda yarışalım’ diye düşünenler o koltukta oturmamaları gerekiyor. ‘Yaptım oldu’ demekle olmuyor. TFF nereyi ve kimleri yönettiğini bir kez daha gözden geçirmeli. Galatasaray’ı da başka kulüplerle karıştırmamalı.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu