FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal; Aziz Yıldırım’a çok üzülüyorum!..

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Kanaltürk’teki Telegol programında birbirinden önemli açıklamalara imza attı. Başkan Aysal, Aziz Yıldırım için “Ona çok üzülüyorum. İnşallah bir an önce çıkar ve aramıza katılır” dedi.

“Pişmanlık kitabımda yoktur” diyen Başkan Ünal Aysal, şike konusundaki tutumlarında bir değişiklik olmadığını söyledi. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre Aysal, cezaevindeki Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım için de “Ona çok üzülüyorum. İnşallah bir an önce çıkar ve aramıza katılır. Şike konusunda yumuşama göstermedik. Olaya birinci günkü gibi bakıyoruz. Benim derdim F.Bahçe ile değil. Aziz Yıldırım’a çok üzülüyorum. İnşallah bir an önce çıkar ve aramıza katılır” dedi.

İşte Aysal’ın sözlerinden öne çıkanlar;

Kitabımda pişmanlık yok

“Şu anda kulübe yüzde 75 hakimim. Ancak 2 ay içinde yüzde 100 olacak. Pişmanlık kitabımda yoktur. G.Saray Kulübü Başkanı olduğum için hiç pişman olmadık. Ancak çok zor günler yaşadık. Bilhassa; başkan olmama annem kızdı. ‘Ben de seni akıllı adam zannederdim’ dedi bana.

Şike konusunda yumuşama göstermedik. Biz olaya birinci gün nasıl bakıyorsak yine öyle bakıyoruz. Benim derdim F.Bahçe ile falan değil. Aziz Yıldırım’a çok üzülüyorum. İnşallah bir an önce çıkar ve aramıza katılır.

Şikenin içinde olmayacağız

Şike konusunda beni olayın G.Saray boyutu ilgilendirir. Biz kendi işimizi Türkiye’de çözemezsek, UEFA falan olaya girerse Türk Milli Takımlarına ve Türk takımlarına da ceza gelir. Bu halde G.Saray’da etkilenir ve Avrupa’ya gidemez. Buna üzülürüm, derdim de bu. G.Saray’ın Avrupa’da önü kapanır. Beni ilgilendiren kısmı bu. Allah bize öyle şeyler göstermezin. Biz şikenin içinde olmayacağız.

G.Saray’ın parama ihtiyacı yok

G.Saray’ın paraya ihtiyacı yok. Hele benim parama hiç ihtiyacı yok. G.Saray’ın projeye ve uygulamaya, enerjiye ihtiyacı var. Acil işler için bir şeyler gerekiyordu ve bunu birkaç arkadaşımızla karşıladık.

Yönetimde çatlak yok özgürlük var

Yönetimde çatlak yok. Sadece özgürlük var. Benim prensibim özgürlük. İnsanların demokratik ortamda tartışmasına izin veririm. Ancak öyle doğru yolu buluruz. Uzun vade için göreve gelmedim. İşlerimi halledip, G.Saray’ı hak ettiği noktaya getirince gideceğim. Dönemim bittiğinde, G.Saray’daki işlerimi bitirdiğim zaman ayrılmayı düşünüyorum.

Devre arasında 1 transfer yapacağız

Devre arasında 1 tane transfer yapmayı düşünüyoruz. Takımın bir takviye ihtiyacı var. G.Saray’ın maddi olarak sportif olarak düze çıkışı 2012-2013 sezonunda olacak.

Avrupa’da çok başarılı olacağız

G.Saraylı taraftarlara ve camiaya tek söyleyeceğim; çok başarılı olacağız, bilhassa Avrupa’da çok başarılı olacağız ve Avrupa başarılarımızla herkesi bıktıracağız.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu