FutbolGündem

Galatasaray’da beklenen oldu; 2.Başkan Helvacı gitti, Çelebi geldi

Galatasaray’da yönetim krizi devam ediyor. Sarı-kırmızılılarda Mehmet Helvacı ikinci başkan görevinden alınırken yerine Işın Çelebi getirildi. Genel sekreterliğe ise Ali Haşhaş geldi.

Galatasaray’da üzün süredir yaşanan kriz artarak devam ediyor. Sarı-kırmızılılarda ikinci başkanlığa Işın Çelebi getirilirken, Işın Çelebi’den boşalan genel sekreterlik görevi Ali Haşhaş’ın oldu. Galatasaray’da Türk Telekom Arena’da yaşanan olaylarla patlak veren kriz gitgide büyüyor. Geçtiğimiz hafta ikinci başkan Mehmet Helvacı, yönetime güven kalmadığını, seçimli genel kurula gitmek gerektiğini açıklamıştı.

Daha sonra basın toplantısı düzenleyen Galatasaray Başkanı Adnan Polat ise, Mehmet Helvacı’yı istifaya davet etmişti. Bu olaylardan sonra bugün yapılacak olan yönetim kurulu toplantısı merakla bekleniyordu. Yaklaşık 55 dakika süren topantı sonrası beklenen oldu ve Mehmet Helvacı ikinci başkanlık görevinden alındı. Yerine ise sürpriz bir isim Işın Çelebi getirildi. Işın Çelebi’den boşalan genel sekreterlik görevine ise Ali Haşhaş getirildi.

Mehmet Helvacı görevden alındı

Galatasaray yönetim kurulu toplantısının beklediği gibi gergin geçmediği bildirilirken, toplantı sonrası ikinci başkanlık görevine son verilen Mehmet Helvacı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yeni oluşan dağıtımın henüz oylanmadığını söyleyen Mehmet Helvacı konuşmasına şöyle devam etti; Başkanımla birbirimize söyleyeceğimiz şeyler vardı, onları söyledik. Başkan sonra benim artık ikinci başkanlık görevime daha fazla devam etmemem gerektiğini söyledi.

Yeni bir dağıtım açıkladı. Henüz bu dağıtım oylanmadı. Oylandığı zaman yönetim kurulu kararı altındaki imzalara bakarak sonucu göreceğiz. Şunu da söyleyebilirim artık bugün itibariyle ikinci başkanlık görevinde değilim, böylece sizlerden daha rahat konuşabileceğim. Artık basınla daha rahat Galatasaray hakkında konuşabileceğiz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu