FutbolGündemSon Dakika

Gaziantepspor’a FIFA’dan ağır ceza!

Gaziantepspor’a FIFA’dan ağır ceza geldi… Gaziantepspor Başkanı Hasan Şahin, “Kulübümüze çok sayıda puan silme cezasının yanı sıra küme düşürülme cezası verildi.” açıklamasında bulundu. Gaziantepspor, önce TFF 3. Lig’e, daha sonra ise FIFA cezasının uygulanmasıyla Bölgesel Amatör Lig’e düşecek.

TFF 2. Lig ekiplerinden Gaziantepspor’un başkanı Hasan Şahin, kendilerine çok sayıda puan silme ve küme düşme cezası verildiğini belirterek, “Bu sezon aldığımız puan silme cezaları nedeniyle zaten küme düşeceğiz. Yeni sezonda da küme düşme cezası olacak. Başka cezalar gelmezse yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gaziantepspor’a FIFA’dan ağır ceza

Başkan Şahin yaptığı açıklamada, kulübün ayakta kalabilmesi için verdikleri ciddi çabaya rağmen sorunların üstesinden gelemediklerinin altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde FIFA Disiplin Kurulu’nun kendilerine 6 puan silme ve transfer yasağı uyguladığını hatırlatan başkan Hasan Şahin, “Şimdi yeni cezalar geldi. Kulübümüze çok sayıda puan silme cezasının yanı sıra küme düşürülme cezası verildi. Yenilerinin gelip gelmeyeceğini de kestiremiyoruz. Bu sezon aldığımız puan silme cezaları nedeniyle zaten küme düşeceğiz. Yeni sezonda da küme düşme cezası olacak. Başka cezalar gelmezse yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edeceğiz.” dedi.

Gaziantepspor Kulübü’nün bulunduğu çıkmazdan kurtarılabilmesi için çaba göstermeye devam edeceklerini belirten Şahin, şehrin bu çabaya zaman kaybetmeden destek olması gerektiğini de ifade etti.

Bölgesel Amatör Lig’e düşecek!

TFF 2. Lig’de eksi 10 puanla son sırada bulunan ve küme düşmesine kesin gözle bakılan Gaziantepspor, önce TFF 3. Lig’e, daha sonra ise FIFA cezasının uygulanmasıyla Bölgesel Amatör Lig’e düşecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu