FutbolGündemŞike Dedikoduları

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan CAS yorumu!..

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan CAS yorumu!.. Suat Kılıç, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS) Fenerbahçe ve Beşiktaş kararın değerlendirdi.

Ajansspor.com’un haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS) Fenerbahçe ve Beşiktaş kararına ilişkin, “Birinin ayağının sürçmesinden diğeri memnuniyet duyabilir ama şu günlerde yaşanan problemin esasında en fazla sorun oluşturduğu kurum Türk futboludur. Dolayısıyla problemlerin en kısa sürede çözümü arzu ve temennimizdir” dedi.

Kentteki temaslarını sürdüren Kılıç, Şanlıurfaspor tesislerini gezdikten sonra Valiliği ziyaret etti. Basın mensuplarının CAS’ın Fenerbahçe ve Beşiktaş kararını sorması üzerine Kılıç, tüzel kişiliklerine sahip olan kurumların kendi haklarını arama ve takip etme selayetine sahip olduğunu belirtti.

Davaların kendisinin bakanlık dönemi öncesinde başladığını anımsatan Kılıç, bu sürecin politik gündemin enstrümanı haline gelmemesi gerektiğini söyledi. Kulüplerin haklarını sonuna kadar arayacağını vurgulayan Kılıç, “Hak arayışını sonuna kadar devam edecekler ve niyahayetinde ortaya çıkacak tabloya göre hareket edilecektir” şeklinde konuştu.

Kuraların bugün çekildiğini hatırlatan Kılıç,Türk takımlarına başarılar diledi. Tuttuğu takımın rengine aldırış etmeksizin sahaya çıkan Türk takımlarını desteklediğini anlatan Kılıç, şunları kaydetti:
“Benim bu konudaki yaklaşımım bellidir. Yabancılarla olan maçlarımızdaki hissiyatımızın milli takım müsabakaların hissiyatıyla bire bir aynı olması lazım. Sahadaki Galatasaray ise Galatasaraylıyız, Fenerbahçe ise Fenerbahçeliyiz, Beşiktaş ise Beşiktaşlıyız, Trabzonspor ise Trabzonsporluyuz burada bir tereddüt yok. O nedenle herkesin olayları bu çerçevede değerlendirmesi lazım. Birinin ayağının sürçmesinden diğeri memnuniyet duyabilir ama şu günlerde yaşanan problemin esasında en fazla sorun oluşturduğu kurum Türk futboludur. Dolayısıyla problemlerin en kısa sürede çözümü arzu ve temennimizdir.”

– Ödül yönetmeliği

Bir gazetecinin ödül yönetmeliğinde bir değişiklik yapılacak mı? sorusu üzerine Kılıç, bu konuda eleştirilere muhatap olduklarını hatırlattı.

Spor otoritelerinin “doping kullanımının yüksek ödüller indirildiği taktirde azalacağı” yönünde yaygın kanaatinin olduğunu aktaran Kılıç, “O nedenle yaklaşık 7-8 yıl önce yürürlüğü giren ve çok yüksek ödüller öngören yönetmelikteki ödül rakamlarının makul seviyelere çekilmesi yönünde bir çalışma başlattık. Ama henüz bununla ilgili alınmış bir kararımız yok, henüz rakamlarla ilgili sonlandırılmış bir çalışmamız yok ama bu konuya ciddi ciddi kafa yoruyoruz” diye konuştu.

Kılıç’ın ziyaretine, Vali Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Zeynep Karahan Uslu, Kasım Gülpınar, Abdülkerim Gök ve Mehmek Akyürek te eşlik etti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu