FutbolGündem

Gökhan Gönül’den Fenerbahçe Yönetimi’ne rest!..

Fenerbahçe’nin başarılı sağ beki Gökhan Gönül, sarı-lacivertli yönetime ‘Ya ücretime zam yapıp 2.5 milyon euroya çıkarın ya da 10 milyon euroluk bonservisimi makul bir seviyeye çekin’ diye teklif yaptı.

Bu sezon performansında beklenmedik bir düşüş yaşanan ve son haftalarda yedek kalmaya başlayan Fenerbahçe’nin milli futbolcusu Gökhan Gönül’ün kafasının ücreti konusundaki sorunlar nedeniyle karışık olduğu bildirildi. Akşam Gazetesi’nin haberine göre; Gökhan’ın Fenerbahçe Yönetimi’ne bu sorunu çözmek için iki maddelik bir paket sunduğu ortaya çıktı.

Milli futbolcunun Fenerbahçe’deki sözleşmesi 2014 yılına kadar sürüyor. Türkiye’nin en iyi sağ beki olarak gösterilen Gökhan, sarı-lacivertli kulüpten kimilerine göre yıllık 1.7 milyon, kimilerine göre de 2 milyon euro alıyor.

Geçen sezon Mehmet Topal’ın takımı Valencia, Gökhan’a talip oldu ve yıllık 3 milyon euro ücret önerdi. Fenerbahçe Yönetimi 10 milyon euro bonservis bedeli talep edince transfer gerçekleşmedi. Bu nedenle Gökhan’ın kafası karıştı ve performansı düştü.

Gökhan Gönül, aynı sorunu gelecek sezon da yaşamak istemiyor. Bu nedenle yönetime ‘Ya ücretime zam yapıp 2.5 milyon euroya çıkarın. Ya da bonservis bedelimi Avrupa kulüplerinin kabul edebileceği makul bir seviyeye çekin’ teklifinde bulundu. Yönetim, Gökhan’ın taleplerine mayıs ayında yapılacak iç transfer görüşmelerinden sonra cevap verecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu