DünyaGündem

Gol çizgisi teknolojisi İngiltere Premier Lig’te hayata geçiyor!..

Gol çizgisi teknolojisi İngiltere Premier Lig’te hayata geçiyor!.. Premier Lig gol çizgisi teknolojisini resmen hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kulüplerin bu hafta futbol federasyonu ile yapılacak görüşmede statlarına gol çizgisi sistemi yerleştirmeyi kabul etmeleri bekleniyor.

Gol çizgisi teknolojisinin resmen hayatımıza girmesine artık çok kısa bir zaman kaldı. Ntvspor’un haberine göre, FIFA, bu yaz Konfederasyon Kupası’nda, “Gol Kontrol” adı verilen sistemi kullanacak. Gol çizgisi teknolojisini hayata geçirecek ilk ülke ise İngiltere olacak. Başından beri futbola teknolojinin girmesine çok sıcak bakan Premier Lig yönetimi gelecek sezondan itibaren hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

Premier Lig kulüpleri, bu hafta futbol federasyonu ile biraraya gelecek. Görüşmede kulüplerin statlarına gol çizgisi sistemi yerleştirmeyi kabul etmeleri bekleniyor. Hangi sistemin kullanılacağı ise henüz belli değil. İngiliz yetkililer, FIFA’nın onayından geçen 4 sistemin üretici firmaları ile temaslarını sürdürüyor. Söz konusu sistemin Wembley Stadı’na da yerleştirileceğini söyleyen Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Alex Horne, “bu sezon Premier Lig’de birçok kez topun çizgiyi geçip geçmediği tartışması yaşandı. Bu tartışmalara son verecek gol çizgisi teknolojisine çok sıcak bakıyoruz” dedi.

UEFA Başkanı Michel Platini, sistemin çok pahalı olduğunu savunmuş ve “40 yılda bir olabilecek bir pozisyon için bu kadar çok para harcanmasını gereksiz buluyorum” demişti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu