Futbol

Hasan Arat Kimdir

Beşiktaş Başkanlık seçimlerinde geri sayım başladı.

Beşiktaş’ın 31 Mart Pazar günü yapılacak olan kongrede başkanlığa adaylığını koyan Hasan Arat’ı ve Arat’ın yönetim kurulu listesini yakından tanıyalım.

Hasan Arat Kimdir

Hasan Arat 27 Eylül 1959 Adana doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Hasan Arat, Arat Tekstil A.Ş Yönetim Kurulu Başkanıdır. Arat evli ve iki çocuk babasıdır.

Hasan Arat öğrenimini Adana Yeni Koleji, Haydarpaşa Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır.

1975’te Fenerbahçe basketbol yıldız takımında, 1982-84 te de Galatasaray’a takımında oynayan Hasan Arat, Adana Demirspor lisansı ile basketbola başladı. Daha sonra Fenerbahçe, Galatasaray,  Adanaspor, NASAŞ  ve Yeşilyurt takımlarında oynadı.

Hasan Arat, Fenerbahçe’den sonra Beşiktaş basketbol takımında forma giydi. Bu süreçte Beşiktaş ile az forma şansı bulan Hasan Arat daha sonra Galatasaray’a giderek 7 numaralı formayı terletti.

Turgut Özal dönemi başlayan ihracat furyası sebebiyle Basketbolu bıraktı.

İş hayatına, üniversite yıllarında Sultanhamam’da iplik ve kumaş pazarlayarak başlayan. Hasan Arat, Galatasaray‘da basketbol oynadığı yıllarda 1984 yılında Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1987 yılında Arat Örme Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ni kurarak, tekstil piyasasına ilk adımını atmıştır.

Koç Ailesi ve İnan Kıraç’a yakınlığıyla da bilinen Hasan Arat 1986 yılında Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği üyesi 44 meslekdaşı ile beraber Yönetim Kurulu Üyesi olduğu GSD Dış Ticaret firmasını, 1993 yılında ise Türkmenistan’da Yönetim Kurulu 2. Başkanı olduğu joint-venture şirketi Edpa-Five Star’ı kurulmasında rol almıştır.

Arat Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat 1990-1992 yılları arasında Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanlığı’nı üstlenmiştir. 1992 yılında Uluslararası Giyim Sanayicileri Federasyonu (IAF) Yönetim Kurulu’na girdi ve Başkan Yardımcısı seçilmiştir.

NationalTurk Haber

Ethem Sancak ile birlikte ortağı Arat Tekstil’in hisseleri İMKB’de işlem gören Hasan Arat, iflas erteleme talebinde bulunduktan sonra şirketlerini tasfiye etmiştir.

Arat Tekstil’den Borsa yasağına

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa’da Arat Tekstil hisse senetlerinde 2005 yılında yaptığı işlemlerde mevzuata aykırılıklar saptadığı üç yatırımcı hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu ve borsalarda işlem yasağı getirilmiştir.

SPK Arat Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senedinin 19 Ocak 2005-28 Şubat 2005 döneminde meydana gelen fiyat ve miktar hareketlerinin incelenmesi sonucunda;

Aycan Ferik, Ali Mahir Kadayıfçı ve Hasan Arat hakkında Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar vermiştir.

Hasan Arat, aynı zamanda Hüsnü Özyeğin’in sahibi olduğu Fiba Holding’te yönetim kurulu üyesidir…

Hasan Arat, ayrıca Türkiye ve yurtdışında gayrimenkul yatırım ve geliştirme sektöründe faaliyet gösteren Burak Öymen’ni n kurucu ortağı olduğu Capital Partners şirketinin İcra Komitesi Başkanlığı görevini yürütüyor.

Hasan Arat’ın yönetim kurulu listesini yakından tanıyalım.

Beşiktaş’ın 31 Mart Pazar günü yapılacak olan kongrede başkanlığa adaylığını koyan Hasan Arat’ın yönetim kurulu listesinde finans ve tekstil sektörüyle ilgili olan yönetim kurulu üyelerini yakından tanıyalım.

Mehmet Kazancı: 17 Ağustos 1957 İstanbul doğumlu. Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili, evli ve üç çocuk babası.

Sinan Vardar: 26 Mart 1949 İstanbul doğumlu. Otelcilik ve Turizm Yüksek Okulu mezunu. Öğer Holding Genel Koordinatörü ve Başkan Vekili. Evli ve iki erkek çocuk babası

Sami Kılıçoğlu: 26 Şubat 1951 Muş doğumlu. Kılıçoğlu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı, evli ve iki çocuk babası

Ferit Mevlüt Aslanoğlu: 1 Şubat 1952 Malatya doğumlu. İstanbul Üniversitesi İktisadi İlimler Fakültesi mezunu. Alternatifbank Yönetim Kurulu Üyesi, evli ve iki çocuk babası. İngilizce biliyor

Mehmet Evren Artam: 5 Haziran 1937 İstanbul doğumlu. İktisadi ve Ticari İlimler Akedemisi mezunu. Koç Holding İdare Meclisi Murakkıbı, evli ve bir çocuk babası

Yahya Kemal Gencer: 11 Mart 1954 Manisa Soma doğumlu. Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları Genel Müdürü, evli üç çocuk babasıdır.

Suat Küçüker: 15 Temmuz 1969 Denizli doğumlu. Küçüker Şirketler Topluluğu 2. Başkanı, evli ve iki çocuk babası. İngilizce biliyor.

Ömer Faruk Girgin: 15 Mayıs 1955 Giresun Tirebolu doğumlu. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. İşadamı Türkiye Jokey Kulübü Başkanı, iki çocuk babası.

Tankut Dinç: 18 Nisan 1957 Ankara doğumlu. Konya Maarif Koleji mezunu. Asrabak A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi. Evli ve iki çocuk babası.

Erol Ünal Karabıyık: 1955 Giresun Şebinkarahisar doğumlu. Polis Akademisi mezunu. Üner Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı

Ekrem Keçoğlu: 1 Mart 1959 Rize doğumlu. İTÜ İnşaat Fakültesi mezunu. Keçoğlu Makina Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, evli ve iki çocuk babası

Süleyman Eren: 21 Haziran 1959 İstanbul doğumlu. İTÜ Kimya-Metalurji Fakültesi Kimya Mühendisliği mezunu. Güneyman Dericilik Yönetim Kurulu Başkanı, evli ve üç çocuk babası

Doğan Yakupoğlu: 30 Haziran 1936 Giresun alucra doğumlu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Maliye Bölümü mezunu. Gürsan Büro Mobilyaları Yönetim Kurulu Başkanı, evli ve üç çocuk babası

İbrahim Özdoğan: 1 Ocak 1963 Kütahya Tavşanlı doğumlu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi mezunu. Gisad Dış Ticaret A.Ş. Yönetim kurulu başkanı, evli ve bir çocuk babası. İngilizce biliyor

Aslan Emre: 25 Temmuz 1955 Bolu Göynük doğumlu. Etiler Lisesi mezunu, Koni İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi. Evli ve bir çocuk babası

Zekeriya Alp: 1948 Üsküp Kalkandelen doğumlu. İktisadi Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik Yüksek Okulu mezunu. İşadamı evli ve iki çocuk babası

İpek Ökten Ertin: 28 Ağustos 1960 İstanbul doğumlu. İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu, evli ve bir çocuk annesi

Burhan Enuştekin: 5 Ocak 1962 Bitlis doğumlu Sarıyer Kulübü Eski Başkanı tekstilci Burhan Enüştekin, ünlü müteahhit Hasan Erdem ve demir tüccarı Ahmet Tekeli ile ortak gayrimenkul şirketi kurmuştur.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu olan Enüştekin Bursel Holding Yönetim Kurulu Başkanı olup evli ve üç çocuk babasıdır.

Hasan Arat Futbol AŞ’ye Eximbank Genel Müdürü Ahmet Kılıçoğlu’nu atayacak

Bu arada Hasan Arat’ın seçilmesi halinde Mehmet Sabancı’yı Eximbank Genel Müdürü Ahmet Kılıçoğlu ile birlikte Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu’na alacağı öğrenildi.

Şirketin deneyimli ve profesyonel kadrolar tarafından yönetilmesi gerektiğini söyleyen Arat, “Beşiktaş Kulübü’nü her organında en güçlü kadrolarla yönetmeye talibiz, hazırlıklarımız tamam” ifadesini kullandı.

Sinan Vardar: “Hasan Arat ile birlikte seçimi kazanırsak Beşiktaş’ı Avrupa’da coşturacağız.”

Hasan Arat’ın listesinde yer alan Sinan Vardar, “Seçimi kazanırsak Beşiktaş’ı Avrupa’da coşturacağız” diye konuştu. Beşiktaş’ta kongreye sayılı saatler kala Hasan Arat’ın listesinde yer alan Sinan Vardar, Beşiktaş’ı Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri yapacaklarını söyledi.

Beşiktaş genç takımnda başladığı futbol hayatını ilerleyen yıllarda Beykoz, A. Hisarı, Üsküdar ve Beylerbeyi başkanlığına yaparak devam ettiren Vardar, Beşiktaş’ın halka arzını dünyanın yeni keşfi gibi lanse ediyorlar. Benim yaşamım futbolun içinde geçti.

Türkiye’de ilk şirketleşmeyi Beylerbeyi kulübünde gerçekleştirdim. Ardından Beykoz. Bugün Beylerbeyi Stadı ikinci lig takımı için yaptığımız en önemli hizmettir. Şimdi bütün birikimlerimi Beşiktaş’a aktaracağım” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu