GündemFulya DosyasıFutbolTransfer

İbrahim’lerin Kovulmasında Mafya Parmağı mı var ?

Yeraltı dünyasının bir başka ismi Sedat Peker'e yakınlığıyla bilinen Olgun Peker'in menajerliklerini yaptığı üç yabancı futbolcunun transferinin perde arkasında neler oluyor?

Yeraltı dünyasının önde gelen isimlerinden Alaattin Çakıcı’nın Beşiktaş üzerinden vize alarak yurt dışına çıkması çabuk unutuldu. Bu sezon ise Beşiktaş üç yabancı futbolcuyu kadrosuna kattı. Yabancı futbolcular defansa alınırken, İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman takımdan gönderilmeyle karşı karşıya kaldı. Amaç ne? Yeraltı dünyasının bir başka ismi Sedat Peker‘e yakınlığıyla bilinen Olgun Peker’in menajerliklerini yaptığı üç yabancı futbolcunun transferinin perde arkasında neler oluyor? Kısaca Beşiktaş’ta tehlikeli şeyler dönüyor!…

Kaptanlar arasındaki yumruklaşmanın kamuoyuna sızdırılmasından bu yana geçen süreçte menajer Engin, kavgaya engel olamamakla eleştirilirken yönetimden önce yaptığı ‘affedilmeyecekler’ açıklaması da tepkilere neden olmuştu.

Kavga olayının yanı sıra Engin’in transferde tek yetkili olarak atanması ve ödenen astronomik bonservis bedelleri de Beşiktaş’ta hem yönetim hem de muhalefeti ayağa kaldırdı.

Bilindiği gibi Sinan Engin, yeraltı dünyasının önde gelen ismi Alaattin Çakıcı’nın yurtdışına İbrahim Arı adına düzenlenmiş sahte pasaportla kaçması olayında, İtalyan vizesini Beşiktaş kulübü üzerinden aldırdığı iddiasıyla gündeme gelmişti. Bu süreçte Yıldırım Demirören, başkanlığa seçildikten sonra Engin’in hiçbir şekilde davası bitmeden Beşiktaş’ta görev alamayacağını söylemişti.

Ancak yaşananlar unutuldu ve Engin tekrar göreve geldi. Bir anlamda affa uğrayan Engin’in şimdi kendi aralarında kavga eden iki kaptan için ‘Asla affedilemezler’ ifadesini kullanması camiada ‘çifte standartın örneği’ olarak yorumlanıyor. Engin, menajerliğe geldiği ilk döneminde İstanbulspor formasıyla Beşiktaş tribünlerine küfür eden Sergen Yalçın’ı “Bizim evladımız” diyerek tekrar Siyah – Beyazlı formayı vermesi de af konusundaki bir başka kilometre taşı. Bunun yanı sıra her yaptığı olay olan Nouma da yine Engin’in döneminde affedilerek bir kez daha Beşiktaş’a transfer edilmişti.

Sinan Engin - Yorumsuz !Suçlu Sinan Engin !

Ancak ‘terlik’ krizi yüzünden kadro dışı bırakılan iki kaptan da hâlâ affedilmedi. Ayrıca İbrahim Kaş’ın göz göre göre elden kaçması da Engin’in suçu olarak gösteriliyor. Beşiktaş’taki bir başka kriz ise transferler.
Sinan Engin’in, Çek futbolcular Sivok, Zapotnicky ve Hırvat Seric’te karar kılmasının ardından 3 oyuncu için 11 milyon Avro ödenmesi bardağı taşırdı.

Bu 3 futbolcunun ortak özelliği Türkiye’de menajer Olgun Peker’e bağlı olmaları. Gerçek ismi Olgun Aydın olan menajer, soyadını yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Sedat Peker’e ailevi yakınlığından dolayı Peker olarak değiştirmişti.

Celal Kolot ” Art Niyet Olabilir !” Öte yandan Beşiktaş asbaşkanı Celal Kolot geçtiğimiz Cuma günü Radyospor’da yaptığı açıklamada ilginç yorumlar yapmıştı. İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman’ın gönderilmesinin altında bazı art niyetler olabileceğini vurgulayan Kolot, “İki milyon euroluk futbolcuları iki katı fiyata aldılar.

Başarılı olacaklarını zannetmiyorum. Bütün transferler böyle yapıldı. Bunlar araştırılmalı. İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman’ın satılmasına karar verilmesi acaba yetersiz olan bu oyuncuların oynatılması için yapılan bir operasyonmuy du?” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak; Cumhuriyet ve Radyospor.com

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu