DünyaFutbol

Şampiyonlar Ligi kura çekimi ilginç bir hikayeye sahne olacak

Avrupa Süper Ligi nedeniyle zaten gergin olan Real Madrid ile UEFA ilişkisi, yapılan hatanın ardından daha da gerilebilir.

Real Madrid Şampiyonlar Ligi son 16’sında yeniden yapılan kura çekimini bir “skandal” olarak değerlendi.

Avrupa’nın önde gelen yarışmasının, ilk eleme aşaması için kura çekimi Pazartesi sabahı Nyon’da yapıldı ve ilk yapılan kura çekiminde Madrid, Portekiz ekibi Benfica ile eşleşti.

Diğer kuralar da belirlendi, ancak yaşanan teknik sorunlar nedeniyle kura çekimi tekrarlandı. Yeniden yapılan kura çekiminde Real Madrid’in rakibi, Paris Saint-Germain oldu.

Böylece Real Madrid’in eski oyuncuları olan Sergio Ramos, Hakimi, Di Maria, Navas, Şampiyonlar Ligi çeyrek final maçı için PSG forması altında Santiago Bernabeu’ya dönecekler.

Şampiyonlar Ligi Kura Çekiminde Ne oldu?

Son 16 turunda, aynı gruptan yer alan iki takımın yeniden karşılaşmasına izin verilmemesine rağmen Manchester United, Villarreal ile eşleşti.

Yapılan bu hata anlaşıldı ve United bu kuradan çıkarıldı. Paris Saint-Germain’in rakibi belirlenirken Villarreal ise Manchester City’’nin rakibi oldu.

Atletico Madrid’in kurası çekildiğinde Manchester United’ın kura dışında kaldığı fark edildi. Böylece, UEFA yetkililerinin büyük bir hata yaptığı anlaşıldı.

Yapılan bu hatanın ardından Şampiyonlar Ligi’ndeki kura çekimi tekrar yapıldı.

Real Madrid’in tepkisi

Real Madrid Benfica ile olan eşleşmesinin iptal edilmesi ve daha sonra yapılan kura çekiminde PSG ile eşleşmesine sıcak bakmadı.

Real Madrid yetkilileri, Benfica olan kuralarının yeniden yapılacak kuradan etkilenmemesini düşündü ve kulüp başkanı Florentino Perez, kuranın yeniden çekileceği teklifi yapıldığında bunu açıkça reddetti.

NationalTurk Haber

Tartışmalı olay sonrasında Madrid’in; Juventus ve Barcelona ile birlikte Avrupa Süper Ligi’ne katılımının ardından UEFA ile arasındaki gerilen bağların daha da kötü olacağı belirtiliyor.

Avrupa Süper Ligi’ndeki dokuz kurucu klübün geri çekilmesine rağmen, bu projenin henüz sonlanmadığı da ifade ediliyor.

Bu arada Eski Real Madrid kaptanı Sergio Ramos, bu yaz PSG’ye gittikten sonra Santiago Bernabéu’ya bu sefer PSG ile dönecek.

Real Madrid’in en büyük efsanelerinden biri olan Sergio Ramos, Real Madrid başkanı Fiorentina Perez ile gergin ve sorunlu olarak ayrılmıştı.

Sergio Ramos ne söylemişti?

Real Madrid’den ayrılırken bir veda konuşması yapan Ramos ise şu sözleri söylemişti:

“Zamanı geldi. Hayatımdaki en zor şeylerden biri. Real Madrid’e veda etmeye asla hazır olamazsın. Bir gün buraya geri geleceğim, eminim.

Sözleşme konusunda ilk söylemek istediğim şey hiç ayrılmak istemediğim. Burada kalmak istedim.

Kulüp bana sözleşmemi uzatma imkanı sundu ama covid nedeniyle ikinci planda kaldı. Sonra kulüp maaş indirimli 1 yıllık teklif yaptı.

Sorunun ekonomik olmadığını söylemeliyim. Kendim ve ailem için iki yıl ve huzur istedim.

Son görüşmelerde bir yıllık teklifi kabul ettim ama artık mümkün olmadığı söylendi. Teklifin süresinin dolduğu söylendi. Böyle bir şey olduğunu duymamıştım.

Onlar ve bizim açımızdan şartlar birkaç kez değişti. Karar vermemiz gereken bir noktaya geldik ama bana teklifin son kullanma tarihi olduğunu söylemediler.

Bu anlaşılabilir bir durum ama teklifin süresinin dolduğunu söylemeleri beni şaşırttı.”

Sergio Ramos, “Sözleşme konusunda ilk söylemek istediğim şey hiç ayrılmak istemediğim. Burada kalmak istedim.” derken Florentino Perez ise “Ramos’a git demedik” diyor.

Florentino Perez ne söyledi?

El Transistor‘a konuşan Perez ise şunları söylemişti:

“Ramos’u oğlum gibi seviyorum, onu 2005’te buraya getirdim ve daha önce hiçbir oyuncuyla basın toplantısına katılmadım.

Ona hayranım, o bir efsane ve kalmasını istedik,

ona bir kontrat teklif ettik, son teslim tarihi vardı ama o bunu netleştirmedi.

Burası onun evi ve kesinlikle başka bir rolle geri dönecek.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu