FutbolGündem

İlhan Cavcav; Beşiktaş, Demirören’in TFF başkanlığından ayrılmasını istiyor!..

Gençlerbirliği ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav, TFF Yönetimi’nin küfürlü tezahürat nedeniyle uyguladığı saha kapatma cezasını değiştirdiğini söyledi…

Radyospor’un haberine göre, Cavcav, “TFF yönetim kurulu başkanı Yıldırım Demirören, ceza yönetmeliğini değiştirdiklerini söylüyor. ‘Küfürün önüne geçiyoruz’ dedi. ‘Küfür hangi tribünden geliyorsa, bir sonraki maçta o tribünü kapatacaklarmış. Küfür maraton tribününden geliyorsa, biz stadı tamamen kapatmayacağız, ama küfrün geldiği maraton tribününü kapatacağız veya şeref tribününü kapatacağız’ diyor. Biz kararı aldık diyor. Avrupa’da bu uygulamanın örneği varmış. Biz o işi hallettik. Demek ki yönetimde bunun kararını almışlar. Bana göre doğru bir karar değil.

Bu da doğru yol değil. Hangi mantığa dayanarak böyle bir uygulama düşünmüşler. Kapalıyı kapattın, kapalıdan bilet adam, sonraki maçta maraton tribününe giremez mi? Bunu yolu, 20-30 kişinin yaptığı kötü tezahüratı bütün tribünlere mâl ediyor. Ayrıca sadece kadın ve çocukların izlediği maç uygulaması da son derece yanlış. Kadınlara hakaret, üstelik kadınlar da küfrediyor. TFF derdi bu olmamalı. Yabancı oyuncu sayısı olmamalı. Bugün altyapılarımızın iyi organize edilmesi, altyapıya organize eden kulüplerimize de destek olması gerekir” dedi.

Kulüpler Birliği Vakfı olarak, 17 kulübün 6+2 yabancı kuralı üzerinde anlaştığını belirten Cavcav, “Fenerbahçe çoğunluk kararına uyarız diyor. Akhisar, doğru bulmuyoruz; ama çoğunluğa uyarız dedi. Bir tek Beşiktaş 5+0+3 olsun diye diretiyor. TFF Başkanı, bir kulüp itiraz ediyorsa Tahkim bu kararı bozar diyor.

Biz hukukçulara danıştık. Sezon sonunda alınan çoğunluk kararını Tahkim ya da TFF’nin bir başka kurulu bozma yetkisine sahip değil. Yani 6+2 konusunda çoğunluk kararı var ve bu bozulamaz, sezon sonunda alınıyor. Sezon içerisinde olsaydı ve Beşiktaş itiraz etseydi, bozulabilirdi. Şimdi TFF Yönetimi’nin çoğunluğun kararını onaylaması gerekiyor. Onaylamazsa biz de ona göre tavrımızı alacağız” diye konuştu.

Beşiktaş’ın çoğunluğun kabul ettiği 6-2 yabancı kuralına itirazı konusuna da değinen İlhan Cavcav, “Deniz Atalay’ı aradım. ‘Abi, biz 5+0+3 istiyoruz. Ama şu anda cenazem var, hallederiz’ dedi. Sonra başkan Fikret Orman’ı aradım. ‘Abi sen ona bakma, sen ne dersen yaparız’ dedi. Genel sekreteri gönderdim. İstanbul’da 4 gün kaldı. Kasımpaşa ve Galatasaray’a imzalattı; fakat Beşiktaş’a imzalatamadı. Bunun üzerine Fikret beyi 3 gün aradım, 3 gün telefonuma cevap vermedi.

80 yaşındayım, bu yaşta Kulüpler Birliği başkanlığını lütfen kabul ettim. Bu kurumu dağılmaması için uğraştım. Fikret Orman’ın 80 yaşındaki bir adamı aramamasını onun görüşüne bırakıyorum. Sonra ikinci başkan Ahmet Nur Çebi geldi. Kendisine durumu anlattım. O da ‘Haklısın, biz ne gerekirse yaparız’ dedi. Ama sayın Orman yok, Deniz Atalay yok diyor” şeklinde konuştu.

TFF’nin mutabık kalınan 6+2 kuralını onaylamaması durumunda gereğini yapacaklarını belirten Cavcav, “Biz kulüpler birliği olarak Yıldırım Demirören’in ayrılmasını istemiyoruz. Ama Beşiktaş ve Elazığspor bunu istiyor. Galatasaray bizimle aynı düşüncede.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu