FutbolGündem

İsmail Kartal’dan ‘Azizsilin’ iddialarına cevap!..

İsmail Kartal’dan ‘Azizsilin’ iddialarına cevap!.. Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, basın mensuplarıyla sohbett etti.

İsmail Kartal, Başkan Aziz Yıldırım’ın taktiğe ve dizilişe karıştığı iddialarına “Başkan beni bir gün bile aramadı şu oynasın diye” yanıtını verdi. Türkiye’nin en iyi takımı olduklarını da iddia eden Kartal, “Şampiyon olacağız. Tüm verilerde birinciyiz” dedi. Ntvspor’un haberine göre, Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın muhabirlerle yaptığı sohbet toplantısında söyledikleri şu şekilde:

“Göreve gelmem çok ani oldu. Herkes hazırda bekleyip de ben göreve gelmedim. Herkesi bir yerden getirdim. O günlerde evime dahi gidemedim. Aykut Hoca ve Ersun Hoca ile çalıştık başarılı olduk.”

“Türkiye’nin en iyi takımı biziz. Biz şampiyon olacağız. Tüm verilerde birinciyiz. Eksik olan taraflarımız var ama genelde baktığınız zaman birçok takımdan iyi durumdayız.”

“Benim ve bizim zamana ihtiyacımız var.”

“Bu sene bu takıma Diego Ribas geldi. Kendimize göre uygun bir futbol oynamaya çalışıyoruz. Bu eleştirileri sanki haketmiyoruz. İyiysek iyiyiz kötüysek kötüyüz.”

“19 senedir antrenörlük yapıyorum. Allah bana nasip etti teknik direktörlüğü. Aykut Kocamanlar, Oğuz Çetinler, Metin Tekinler, Muhammedler, Erdal Keserler. Bizler bu ülkenin insanlarıyız. Bu ülke futbolunun emekçisiyiz. Ben kendimi biliyorum. Dışarısı biraz bunu farklı tarafa çekmeye çalışıyor.”

“Göreve geldikten sonra çok yoğun çalıştım. Evime gidemediğim dönemler oldu.”

“İşimizi en doğru şekilde yapmaya çalışıyoruz. Oğlum bana ‘Baba sen gelemiyorsun bari ben geleyim’ dedi. İki üç gün benimle tesiste aynı yatakta yattı.”

“Çok çalışıyorum.”

“Biz bu ülkede Selçuk (Şahin) ve Selçuk gibileri çoğaltmalıyız. Onlar bu ülkenin evlatları. Fenerbahçe’ye 11 yıl hizmet etmek çok önemli. Trabzon maçında oyuna soktum. Oyunu tutmak için. Biz antrenörüz bu oyuncuların ruh halini bilen, psikolojisini bilen yaşayan biziz.”

“Bir şeyler üretiyoruz. Biz her oyuncudan faydalanmak istiyoruz. Benim Yıldızlarla ilgili sorunum yok.”

Galatasaray ile Süper Kupa’da 120 dakika oynadık. Son 12 yılda tüm Galatasaray – Fenerbahçe maçlarının teknik istatistiklerini çıkarttım. Son 12 yıldaki topla oynama, pas, orta, gol pozisyonu topun sende kalması gibi tüm istatistiklerde en ezici üstünlüğü bu maçta biz elde ettik.”

“Olympiakos ve Roma maçları oynadık. Kuyt maçtan sonra, ‘Biz şampiyonlar Ligi maçları gibi oynadık ve çok da başarılı olduk’ dedi. Çok önemli bu mesajlar.”

“Net söylüyorum yukarıda Allah şahit, isteyen inanır, istemeyen inanmaz. Başkan beni bir gün bile aramadı şu oynasın diye. Başkan, koskoca kulübün başkanı. Böyle bir şey yok, olmadı.”

“Bazıları, bunları konuşarak beni yıpratmayı, küçük düşürmeyi istiyor. Bunlar normal, ben kendimi biliyorum. Seviyemi biliyorum. Yapabildiğim kadar yapmaya çalışıyorum.”

“Roma oynayan bir takım. Olympiakos yine aynı şekilde. Biz de oynayan bir takımız. Türkiye’de çoğu takım kapandığı için sıkıntı yaşıyoruz.”

“Emenike olayı kapandı. Oturduk konuştuk. Emre ile arasında bir şey yok. Emenike bu takımın en önemli oyuncularından bir tanesidir. Başka takımlarda ya da milli takım da hiç buna benzer olaylar olmuyor mu?”

“Emenike kalbi çok temiz bir çocuk. Bu adamlar savaş görmüş, yoklukta yetişmiş. 5 yaşından bu yana savaşla, kanla büyümüşler.”

“Bu insanlar için hiçbir şey kolay değil, bunlara yardımcı olmalıyız. Şımarıklık demeyelim. Futbol altyapı eğitimi olarak çok güçlü olmayan bir futbolcu. Allah vergisi gücü, hızı ve yetenekleri var.”

“Gekas çok fırsatçı bir oyuncu. Kurt bir oyuncu. O maçta zamanlama hatası, dalgınlık oldu. O da zaten bunları kovalıyor.”

“Oyundan çıkan oyuncunun tavrı varsa da çok önemli değil, dünyanın her yerinde futbolcular bunu yapıyor. Yapabilir. Olmaması daha iyi olur. Gelip oraya oturması daha iyi olur. Avrupa’da da izliyoruz. Dünyanın her yerinde oluyor. Duruma göre insanlar kendi sinirlerine hakim olamıyor.”

“Önemli olan kalbinin içidir. Zorla ‘gel otur’ diyecek halimiz yok. Ceza ile falan farklı yerlere gider bu iş. Önemli olan samimiyettir.”

“Galatasaray bir şeyler deniyor. Yeni hocaları geldi. Prandelli bakıyor, bir şeyleri oturtmaya çalışıyor. Biz de bir şeyleri oturtmaya bakıyoruz. Şampiyonlar Ligi maçları oynuyorlar ama derbilerin farklı bir havası var.”

“Milli Takım arası hem iyi hem kötü. Afrikalı oyuncular çok uzağa gidiyor. Oynamadıkları zaman 12 – 13 gün takım antrenmanlarından ayrı kalıyorlar. Sonra bu futbolcularda dönüşte bir düşüş oluyor.”

“Trabzon maçında biz iki tane pozisyona girdik. Karabük maçında 3 tane attık. Antep maçında 5 – 6 pozisyon var. Akhisar maçında 14 gol girişimi var. Pozisyona giriyoruz. En çok orta yapan, pas yapan, en çok topu rakip ceza alanına taşıyan takım biziz.”

“İsabette sıkıntı var. İkili mücadelelerde de biraz sıkıntımız var. Bizim takım gol pozisyonlarına giriyor.”

“3. bölgede en çok oynayan takım biziz . Topu ayağında tutan en iyi takım bizim takım. Öndeki oyuncuların üzerinde bir baskı var.”

“Diego çok kariyerli ve iyi bir oyuncu. Türkiye ligi sert bir lig. Burada kaos futbolu oynanıyor. Biz de büyük takımlar olarak tıkanıyoruz, rakibi açmakta bazen zorlanıyoruz. Ama hep böyle olmaz. Bu takımların da oynamak zorunda olacağı zamanlar gelecek. Diego da zaman içinde uyum sağlayacaktır. 90 dakika da oynar sonradan da oyuna girebilir önemli bir oyuncu.”

“Fiziksel açıdan bir sıkıntısı yok takımın. Koşamayız, sprint atamayız tamam ama bunların hepsini çok iyi yapıyoruz. Birlikte bir kaç maç kazanıp özgüvene ihtiyaç var. Üst üste kazanıp morale ihtiyaç var.”

“Biz Fenerbahçeyiz, her maçı kazanmak için çıkarız.”

“Elimizdeki veriler ortada. Zaman içinde bu takım iyi olacak. Şampiyonluğun en büyük adaylarından birisiyiz. Şampiyon olacağız. Mağlup olmamıza rağmen oyuncuların motivasyonları üst düzeyde. Onlara güveniyorum. Fenerbahçe’nin başarısı için burada çalışıyoruz. Oyuncular istekliler. Allah’ın izniyle şampiyon olacağız. Elimizdeki veriler bunları söylüyor.”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu