DünyaFutbolGündem

İtalyanlara göre Dünya Kupası finalini Cüneyt Çakır yönetecek!..

NationalTurk’ün haberine göre, İtalya‘nın ünlü spor gazetesi La Gazzetta dello Sport, Cüneyt Çakır’ın 2014 FIFA Dünya Kupası finalini yönetmeye aday beş hakemden biri olduğunu yazdı.

La Gazzetta dello Sport’ta yer alan haberde, FIFA Hakem Kurulu Başkanı İsviçreli Massimo Busacca’nın final için düşündüğü listede 5 hakem olduğunu bunlardan üçünün Avrupa’dan, diğer iki hakemin ise Amerika ve Asya kıtasından olduğu belirtildi.

Bu hakemlerin arasında Türk hakem Cüneyt Çakır, İtalyan Nicola Rizzoli, Portekizli Pedro Proença, ABD’li Mark Geiger ve Özbek Ravshan Irmatov’un olduğu yazılan haberde, hakemler arasında Çakır’ın en genci olduğuna da dikkat çekildi.

Haberde, Çakır’ın henüz Şampiyonlar Ligi’nde final yönetmediği dolayısıyla finali almasının sürpriz olacağı ama Dünya Kupası’nda şu ana kadar iyi performans gösterdiği ifade edildi.

ABD’li Geiger’in Fransa-Nijerya maçında Fransız Matuidi’nin Onazi’ye yaptığı sert faulü kırmızı kart yerine sarı kartla değerlendirmesinin final şansını düşürebileceği yorumu yapıldı.

Final yönetmeye aday 5 hakem arasına İngiliz Howard Webb’in ise 2010’daki İspanya ile Hollanda arasındaki finali yönettiği için 2014 Dünya Kupası finalinde görev alma ihtimalinin zayıf olduğu belirtildi.

Hollandalı hakem Bjorn Kuipers, Brezilyalı Sandro Ricci ve Arjantinli Nestor Pitana’nın, ülkelerinin millli takımlarının Dünya Kupası’nda yollarına devam ediyor olmasından ötürü bu noktadan sonra maç almalarının beklenmediği vurgulandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu