FutbolGündem

Kim Doğruyu söylüyor? Özgener’mi? Büyüka’mı ?

Türkiye Gazetesi yazarı Öcal Uluç, geçtiğimiz gün gündeme gelen bilet skandalıyla ilgili iddianın sahibi Şansal Büyüka’nın mı yoksa bu iddiayı yalanlayan Özgener’in mi doğru söylediğini sordu.
Türkiye Gazetesi yazarı Öcal Uluç’un bugün yayınlanan yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“Ele verir talkını kendi yutar salkımı” dedim haberi okuyunca!..

“Kim ise”, Futbol Federasyonu’nun “bir üyesi”, İnönü Stadı’nda oynanan Bosna Hersek Milli Maçı’ndan önce, “Beşiktaş amigosu Alen Markaryan’a 3500 bilet vermiş!..”
Sabah Gazetesi’nde okuduğuma göre, “bu iddiayı”, LigTV’de Şansal Büyüka ortaya atmış!..

“Hımmm, Şansal Büyüka söyledi ise, bu konu artık ‘iddia olmaktan çıkmış’ demektir; yani, iddia değil, doğrudur” diye düşündüm!..

Bitmedi; haberde, bundan sonrasında Sabah Gazetesi’nin “araştırdıktan sonra” yazdığı “daha da vahim iddialar” başlıyordu: iddiaya göre, “Amigo, bu biletleri satmıştı!..”
Bitmedi; “bu skandalın duyulmasından sonra”, bazı kulüp başkanları açmışlar telefonları Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’e ve sert tepki göstermişlerdi, bunlar Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Fenerbahçe ve Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım ile Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav idi!..

Ne yapmıştı, Federasyon Başkanı Mahmut Özgener?..
Habere göre, “Biletleri veren yönetim kurulu üyesini sert şekilde uyarmış ve ‘Bir daha yapma’ demişti!..”

“İşte haberdeki ‘en vahim’ iddia da bu; inşallah doğru değildir ve benim tanıdığım Federasyon Başkanı Mahmut Özgener, olayın üstünü örtmez; bu işi yapan üyeyi derhal federasyon üyeliğinden uzaklaştırmış ve mahkemeye vermiştir” diye düşünüyordum ki, Federasyondan, “Büyüka’yı da, Sabah Gazetesi’ni de tamamen yalanlayan” bir açıklama geldi:

“Türkiye Futbol Federasyonu’nu zan altında bırakmayı hedefleyen bu iddia gerçeği yansıtmamaktadır. Ne Türkiye Futbol Federasyonu, ne de herhangi bir yönetim kurulu üyesi 11 Ekim’de oynanan milli maç öncesinde böyle bir girişimde bulunmuştur. Kaldı ki haberlerde adı geçen 3 kulübümüzün başkanı ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener arasında da bu konuya ilişkin bir diyalog kesinlikle geçmemiştir. Medyada yer alan bu tür haber ve yorumlar üzüntü vericidir.”

Buyurun cenaze namazına!..

NationalTurk Haber

Şimdi top sevgili Şansal Büyüka ile Sabah Gazetesi’nde; resmen “yalancılıkla suçlanıyorlar”; kim doğruyu söylüyor?..

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu