FutbolGündem

Kulüpler Birliği Vakfı, hakemlerin performanslarını eleştirdi!..

Kulüpler Birliği Vakfı’ndan yapılan açıklamada, sezon başında hakemlerin performansları eleştirilerek, ”Hakemlerimizin, oyun kurallarının kendilerine tanıdığı yetkiyi abartarak kullandığı düşüncesindeyiz” denildi.

Çok büyük kitleleri mutlu edebilmek ve futbol oyununun devamlılığını sağlayabilmek için kulüplerin çok büyük, hatta bazen altından kalkılamaz fedakarlıklar yaptığının belirtildiği Kulüpler Birliği Vakfı açıklamasında, Spor Toto Süper Lig’de yaşanan hakem hatalarına ilişkin sert ifadelere yer verilirken, şu görüşler kaleme alındı;

Büyük sıkıntılar ile başladığımız 2011 – 2012 futbol sezonunun hakemlerimiz açısından da yoğun hatalar ile başlayıp devam ettiği kanaatindeyiz. Üzülerek belirtmek isteriz ki; hakemlerimizin, oyun kurallarının kendilerine tanıdığı yetkiyi abartarak kullandığı düşüncesindeyiz. Futbol oyununun saygın devam etmesi ile hakemlerin teknik kadroları ve oyuncuları sindirmesi anlamına gelen, hatta bazı hakemlerimizin hakarete varan tavırlar sergilemesi birbirleriyle bağdaşmayan iki sonuçtur.

Unutulmamalıdır ki; çok büyük kitleleri mutlu edebilmek ve futbol oyununun devamlılığını sağlayabilmek için kulüplerimiz çok büyük, hatta bazen altından kalkılamaz fedakarlıklar yapmaktadırlar. Futbolun en önemli unsurlarından olan hakemlerimiz, kendilerine gösterilen güveni futbolun gelişmesi için kullanmaya özen göstermelidir.

Kulüpler Birliği Vakfı olarak bizlerin, Türkiye Futbol Federasyonu ile yapılacak görüşmelerin ardından federasyon yetkililerimizin gerekli sağduyuyu göstereceği ve bu konuda kulüplerimiz için gereken adımları atacaklarına dair en ufak bir şüphesi yoktur.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu