FutbolHaberÖzel Dosyalar
Son Dakika

Loca Skandalını eski DGM Savcısı, yönetici Engin Baltacı çözecek

Emekli DGM Savcısı, yönetici Engin Baltacı yolsuzluktan şüphelenilen tüm dosyaları araştıracak

Yıldırım Demirören, Kenan Öner’in oğlunun imza attığı skandalı araştırmak için komisyon kurdu. Emekli DGM Savcısı, yönetici Engin Baltacı yolsuzluktan şüphelenilen tüm dosyaları araştıracak.

BEŞİKTAŞ’TA yönetime ait bir locanın, dönemin genel sekreteri Kenan Öner’in oğlu tarafından para karşılığında kiralanması sonrasında ortaya çıkan skandala başkan Yıldırım Demirören el koydu. Demirören bu iddiaları araştırmak üzere bir komisyon kurarken, başına da eski DGM Cumhuriyet Savcısı olan yönetici Engin Baltacı’yı getirdi.

Hakan Öner’in toplam 10 bin dolar karşılığında iki arkadaşına kiraladığı D-11 nolu locanın geçen sezonun ilk yarısındaki tüm maçlarda kullanıldığı tespit edilirken, içeriye kapasitesinin üzerinde kişi alındığı da ortaya çıktı. Kenan Öner’in yeni yönetime girememesine karşın 2. yarıda da 3 maçta locanın kullanıldığı da rapor edildi.

ANCAK Engin Baltacı’nın başında bulunduğu komisyonun görevi sadece loca skandalını araştırmak değil. Engin Baltacı geçmiş dönemde yolsuzluk çıkması üzerine tüm dosyaları incelemeye aldı. Buna göre Beşiktaş’ın geçmiş dönemlere ait tüm belgeleri, tüm faturaları, tüm organizasyonu gözlem altına alınacak.

NationalTurk 7 yıl önce yazmıştı! Jorge Mendes ve Bulut’un Beşiktaş belgeleri Football Leaks’te yayınlandı!

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: