FutbolGündem

Mehmet Ali Aydınlar’dan Aziz Yıldırım’a; Utanmadan yalan söylüyorsun!..

Mehmet Ali Aydınlar’dan Aziz Yıldırım’a; Utanmadan yalan söylüyorsun!.. Fenerbahçe’nin başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar, hafta sonu yapılacak seçim öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Hedeflerini anlatan Aydınlar, Aziz Yıldırım’a da yüklendi ve “Utanmadan yalan söylüyorsun” dedi.

Fenerbahçe’nin başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar, hafta sonu yapılacak seçim öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Ntvspor’un haberine göre, sarı – lacivertli taraftarların gurur duyacağı bir takım yaratacağını ifade eden Aydınlar, 5 yıldızlı Fenerbahçe sözü verdi. İşte Mehmet Ali Aydınlar’ın basın toplantısında söyledikleri;

Bu gidişe birilerinin son vermesi gerektiğini düşündüm ve aday oldum. Bunu hepimiz kabul etmek zorundayız ki, Fenerbahçe sadece bir kulüp değil. ülke sporunun gerçek lokomotifi. Burada kongre üyelerimizin üzerine çok büyük sorumluluk düşüyor. Fenerbahçe, bu ülke için bir kulüpten daha fazladır. Biz örnek olmalıyız, öncü olmalıyız, yenilikçi olmalıyız, ilk olmalıyız. Birinci amacım; arka planda bırakılmak istenen sorunlara çözümler getirmek olacak. Fenerbahçe kavgayı, kısır çekişmeleri hak etmiyor.

Bildiğiniz gibi 18 Eylül’de başkan adayı olmayacağımı açıklamıştım. Fakat bu zihniyet devam ettiği için başkanlığa aday oldum. Fenerbahçe sadece umudu değişimi ve gelişimi hak ediyor. Fenerbahçe, verilen başarı sözleri ve yaşanan başarısızlıklar arasında kısır bir döngüye girmiş durumda. Fenerbahçe acı gerçeklerin saklanmasını haketmiyor. Fenerbahçe sadece umudu, gelişimi ve değişimi hakediyor.

DENETİMSİZLİK VE HESAPSIZLIK

Kulübümüzün içinde bulunduğu yönetim anlayışı mali konuları gizlemeye çalışıyor. Denetim hiçe sayılıyor. Hatta iç denetim için özel birim kuruluyor, sonra görevden uzaklaştırılıyor. Sorunlar erteleniyor. Kulübün borcu 1 milyarı aştığı konuşuluyor. Aziz Yıldırım bugün FenerBank kuracağım diyor. Fenerbahçe’nin borçları sürdürülebilir mi önce buna bakmak lazım.

1998’de sayın Aziz Yıldırım bankadan kredi almaya çahlıştı. Ben karşı çıktım. 5 milyon 700 bin tl idi Fenerbahçe’yi teslim edeceğim demişti, pazar günü seçimi kaybedersen Fenerbahçe’yi 5 milyon 700 bin borçla teslim edecek misin, etmeyecek misin?
Fenerbahçe diğerlerine benzemez, başkalarının yanlışları da Fenerbahçe’yi alakadar etmez. Bu kadar büyük bir güç, bu kadar büyük bir katılım arzusu neden niçin engellenir, bunu anlamak gerçekten güç?

Kulübün transfer politikası her yıl tek bir kişiye göre şekilleniyor. Şampiyonluk yaşayan teknik adamlar kulüpte en fazla 1 yıl kalabiliyor. Altyapılardan çıkan yeteneklere sahip çıkılmıyor. Hep ertelenen hayali projelerle camia oyalanıyor. Fenerbahçe’de hiçbir başarı cezasız kalmıyor.

“BAŞKAN DA TEKNİK ADAM DA AYNI KİŞİ” 

Fenerbahçe’de mali durumdaki belirsizlik, anti demokratik sistemin bir enstrumanı olarak kullanılıyor. Fenerbahçe’ye hizmet etmek isteyen çok sayıda iş adamı var ama engelleniyorlar. Bunun nedeni tek adam hegemonyası. Bu kulübün başkanı da, teknik adamı da, televizyon yöneticisi de hep aynı kişi.

NationalTurk Haber

“FENERBAHÇELİLER AYNI FİLMİ TEKRAR İZLİYOR”

Fenerbahçe teknik direktörüne takım kurma ve devre arasında taktik verme görevinin tekrar geri verilmesi gerekiyor. Her sene Şampiyonlar Ligi Ön elemesinde elenip buna rağmen neden transfer yapılıyor? Fenerbahçe’de tüm organizasyon, sınırsız yetkilere sahip tek bir kişi üzerinden yürütülüyor. Fenerbahçeli aynı filmi tekrar tekrar izlemekten bıktı. Efsanelerin kulüpten uzaklaştırılmasını istemiyor, deneyimlerini altyapılara aktarmalarını bekliyor.

“BU KADAR EZELİ RAKİP BAŞARISI GÖREN VAR MI?” 

Tarihimizde bu kadar ezeli rakip başarısı görmüş bir başkan var mı? Tüm bu karamsar tablo Fenerbahçelileri korkutmasın. Fenerbahçe’nin olduğu yerde her zaman umut vardır. Yeter ki bu kulübün tüm bileşenleri birlikte çözüm üretmek için bir araya gelsin. Yeter ki Fenerbahçe’ye kavga ve gerilim kültürü değil, çözüm ve sinerji kültürü hakim olsun.

“BEŞ YILDIZLI FENERBAHÇE” 

Her anlamda 5 yıldızlı bir kulüp olmak en büyük amacımız.
1. yıldız: Finansal yapı
Yapacağımız ilk iş, kulübün içinde bulunduğu durumun fotoğrafını çıkarmak.

2. yıldız: Organizasyonel yapı
Fenerbahçemizden yetişen her değere sahip çıkacağız. Hayali hedefler koymayacağız. Projemizi doğru isimlerden oluşturacağız. Uzun vadeli projelerimizin startını verip biz burada olmasak da bunların devamını sağlayacağız. Öyle bir sistem kuracağız ki bizden sonra gelenler kurulu bu sistemle çalışarak daha fazla katkıda bulanabilecekler. Fenerbahçe spor kulübünde başkanlık maksimum 3 dönem yapılabilecek. Bu amaçla ilk değişiklik, tüzük değişikliğine gitmek olacak. Demokratik bir tüzük haline getireceğiz.

3. yıldız: Sportif başarı
Avrupa’nın sayılı altyapılarından biri olacağız. Futbolda en gelişmiş scout sistemlerinden birini kuracağız. Net söylüyorum; bu yönetimin hedefi özellikle ülkenin öne çıkan branşları olan futbol, basketbol ve voleybolla her zaman avrupada başarılı olan takımlar oluşturacağız. Takımlarımız her yıl avrupada şampiyonlar ligi kategorilerinde her yıl çeyrek, en az yarı final oynayacak kapasitede olacak.

4. yıldız: Sosyal yapılanma
Kendi içimizdeki sosyal barışı sağlayacağız. İhraç olan tüm üyelerimizi yeniden kulübümüze kazandıracağız.
İç barışı yeniden tesis edeceğiz. Öncelikle Türk futbolunun gelişimi için neler yapacağımızı programımıza sokacağız? Digital medyada her konuda bir numara olmaya çalışacağız. Bu yeni dünyada en ileride Fenerbahçe olmak zorunda. Fenerbahçe sevgisini büyütmek için sosyal kampanyalar organize edeceğiz. Kimse merak etmesin; çocuklarımızın ileride gurur duyacağı bir Fenerbahçe yaratacağız. Çubuklu formayı terleten tüm futbolcularımız sosyal projelere katılacak

5. yıldız: Uluslararası hedefler
Avrupa’nın ilk 5 kulubünden biri olmaya çalışacağız. Hulusi Belgü’ye teşekkür etmek istiyorum. Fenerbahçe’nin en zor günlerinde cesaret göstererek kulübümüzün sorunlarını dile getirdi. Seçildiğimiz taktirde kendisinin de projelerinden yararlanacağımızı buradan söylemek isterim.

Şeffaf ve hesap verebilir bir kulüp taahhüt ediyorum. Alex’e itibarını iade etmeyi ve kabul ettiği taktirde ömür boyu Türkiye’de yaşayacağı bir görev vaadediyorum. Sevgi, barış ve huzur dolu bir Fenerbahçe yaratıp gelecekte çocuklarımızın gurur duyacağı çok büyük bir kulüp vaadediyorum.

Mehmet Ali Aydınlar’dan Aziz Yıldırım’a; Utanmadan yalan söylüyorsun

Aydınlar, Ali Koç ile Aziz Yıldırım’ın basın toplantılarına da değindi. Aydınlar konuyla ilgili, “Ali Koç ve Aziz Yıldırım’ın basın toplantılarını izlemedim. Fakat elime bazı notlar geldi, bunlara cevap vereceğim. Bizdeki grupları Fenerbahçe’nin siyasi partileridir, demokrasinin göstergesidir. Fenerbahçe başkan olduktan sonra sadece kendi gruplarını kurmuştur.Aziz Yıldırım, utanmadan yalan söylüyorsun. Koskoca Fenerbahçe Başkanı sadece o koltukta oturmak için yalan söylüyor. Hayatımda İbrahim Akın’ı ne gördüm, ne konuştum? Fenerbahçelilerle TUSIAD diye dalga geçiyorsun. Bu noktaya gelmiş olmandan üzüntü duyuyorum.Bu kulübe yaşattıklarının cevabını pazar günü Fenerbahçeliler verecek” ifadelerini kulllandı.

“O KUPA ANALARININ AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR”

2010-11 şampiyonluğu sahada ter döken futbolcuların, teknik kadronun analarının ak sütü gibi hakettiği bir kupadır. Bu kupanın hala kulüpte kalıp kalmayacağı konuşuluyorsa, sebebi Yıldırım’dır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu