GündemSon Dakika

Mircea Lucescu: Takım için adil olmazdı!

Türkiye A Milli Futbol Takımı’ndaki görevine son verilen Mircea Lucescu, Futbol Federasyonu ile yaptığı görüşmenin detaylarını açıkladı.

A Milli Takımı’ndaki görevine son verilen Mircea Lucescu, İtalyan La Gazetta dello Sport gazetesine röportaj verirken, görevinden ayrılma sürecini anlattı.

Lucescu: Takım için adil olmazdı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yaptığı görüşmeyi anlatan Romen hoca, ”Avrupa Şampiyonası elemeleri vardı. Ben de TFF’ye ya sözleşmemi iki yıl uzatın ya da yerime başkasını bulun dedim. Elemelere başlayıp yarıda bıraksam takım için adil olmazdı.” ifadelerini kullandı.

”Galatasaray’ın ilk 11’nin hepsi yabancı”

Yabancı sınırlaması hakkında görüşlerini yineleyen Mircea Lucescu, “Türkiye’de yeni bir takım inşa ettim. Takımı 30 yaş ortalaması ile aldım ve 23 ortalama ile bıraktım. Bunu yabancı sınırı olmayan bir ülkede yaptım. 2 ve 3. Lig’den futbolcular bulmak zorunda kaldım. Türkiye eğer gelişmek istiyorsa yerli oyunculara önem vermeli. Galatasaray’ın Benfica karşısında çıkan 11’ine bakın. 11 oyuncunun tamamı da yabancı.” dedi.

”Türklerin geleceği çok parlak”

Genç Türk oyuncuların geleceğinin çok parlak olduğunu belirten tecrübeli teknik adam, ”Genç Türkler çok iyi. Bunlardan biri Merih Demiral. 20 yaşında Sassuolo’ya gitti. Yanında Stuttgart’a giden Ozan Kabak olacak. Bursaspor’dan Burak Kapacak var. Türkiye’nin gelecekteki defansı bu şekilde olacak. Orta sahada ise Trabzonspor’un iki genci Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür var. Bu jenerasyon gerçekten çok iyi ama hep söylediğim gibi takımlarında sürekli oynamak zorundalar.” açıklamasında bulundu.

”Kulüp takımı çalıştırmak istiyorum”

Kendi geleceği hakkında da konuşan Romen teknik adam Lucescu, ”Artık tekrar kulüp takımı çalıştırmak istiyorum. Çalışmayı çok seven bir insanım, her gün çalışmak istiyorum. Brescia ve Donetsk’te olduğu gibi genç oyuncular yetiştirmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu