FutbolGündem

Adliye önünde olay çıkartan Fenerbahçeli taraftarların 6 yıl hapsi isteniyor

NationalTurk’ün haberine göre, şike davasının 30 Mart’taki duruşması sonrasında Aziz Yıldırım’a tahliye kararı çıkmaması üzerine Çağlayan adliyesi önünde çıkan olaylarla ilgili olarak 4 Fenerbahçe taraftarı hakkında 6 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

NationalTurk’ün haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve mahkemece kabul edilen ve 10 polis memurunun müşteki sıfatıyla yer aldığı iddianamede, bazı Fenerbahçeli taraftarların başta Başkan Aziz Yıldırım olmak üzere yargılanan sanıklara destek vermek amacıyla adliye önünde toplandığı belirtildi. Duruşmanın sona ermesiyle birlikte taraftarların taşkınlık çıkardığı ifade edilen iddianamede şüphelilerin polisin uyarılarını dikkate almayarak ellerine geçirdikleri taş, sopa, piknik tüpü ve bunun gibi malzemeleri görevli memurların üzerine attıkları vurgulandı.

Şüphelilerin, bu eylemlerinin devamında görevli memurlara ayrıca hakaret ettikleri ifade edilen iddianamede, 4 şüpheli hakkında, “Görevi yaptırmamak için direnme” ve “hakaret” suçlarından 1 yıl 9 aydan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu