FutbolGündemMagazinSon Dakika

Necil Ülgen’in sürpriz ayrılığı!

Spor medyası dün usta gazeteci Necil Ülgen’in ayrılma haberiyle sarsıldı. Fanatik’in kuruluşundan beri Genel Yayın Yönetmeni olan Necil Ülgen’in Demirören Medya Grubu’nun yollarının ayrılması geride soru işaretleri bıraktı.

24 yıl önce yayım hayatına başlayan Fanatik Gazetesi’nin kurucu genel yayın yönetmeni Necil Ülgen’in dün çıkan ayrılık haberleri spor camiasında şok etkisi yarattı.

Necil Ülgen’in sürpriz ayrılığı!

Doğan Medya Grubu’nun Demirören Medya Grubu’na satılmasının ardından gazetelerde değişmeyen tek genel yayın yönetmeni olan Necil Ülgen ile de yollar ayrıldı.

Usta gazeteci Necil Ülgen’in ayrılmasının nedenleri arasında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’i istifaya da davet ettiği konuşmasının Fanatik Gazetesi’nde yayımlanması olduğu iddiaları gündeme geldi.

Asena Özkan Twitter’dan paylaştı!

Bu iddiaları gündeme taşıyan isimlerden biri de futbol yorumcusu Asena Özkan’dı. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla da dikkat çeken Asena Özkan Twitter’dan bu konu üzerine oldukça önemli bir paylaşımda bulundu.

Asena Özkan, Twitter’dan “Ali Koç’un Yıldırım Demirören’i eleştiren açıklamalarını yayınlayan Fanatik Gazetesi’nin 24 yıllık genel yayın yönetmeni Necil Ülgen’in görevine son verildi. Türkiye’de gazetecilik böyle bir şey, beyaz da leke var Yıldırım Demirören’de yok” paylaşımıyla gündem oluşturdu

Futbol kamuoyunda birçok kişi de Necil Ülgen’in gönderilmesinin asıl nedeninin Asena ÖZkan’ın paylaşımındaki gibi Ali Koç’un açıklamalarını Fanatik Gazetesi’nde yayımlaması olduğu görüşünde.

Bu arada Necil Ülgen de Fanatik Gazetesi’nde son yazısını paylaştı.

İşte Necil Ülgen’in ‘8492 ve nokta’ başlıklı yazısı

Dile kolay 24 koca yıl geçti. Zor dönemler de geçirdik çok keyifli günlerim de oldu ama genele baktığımda geçen zamanda yaşadıklarımın paha biçilmez olduğunu görüyorum. Bana bu imkanı veren, 23 yıl boyunca arkamızda duran ve Fanatik Gazetesi’ni büyük bir marka haline getirmemize destek veren başta Sayın Aydın Doğan, Hanzade Doğan, Mehmet Ali Yalçındağ olmak üzere Doğan Ailesi’nin tüm fertlerine, son bir yıldır Fanatik’in başına geçen ve geldiği günden beri her türlü desteğini esirgemeyen başta Yıldırım Demirören olmak üzere Meltem Demirören Oktay, Sinan Oktay ve Demirören Ailesi’ne sonsuz teşekkür ederim.

Ve elbette sizlere… Fanatik’in dev bir marka olmasını sağlayan okuyucularına… Sağ olun var olun. Hatalarımız olduysa affola. Bugün elinizde tuttuğunuz Fanatik Gazetesi’nin 8493’üncü sayısı. Ben 8492’de noktayı koydum. Bundan sonra bayrağı taşıyacak arkadaşlarıma başarılar dilerim.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu