Futbol

Nihat Özdemir: TFF Başkanı istifa etti

Nihat Özdemir: 'Bu kulüplerle ve insanlarla artık yürüyemeyeceğimi anladım' dedi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir istifa etti.

TFF’den yapılan yazılı açıklamada, yapılacak yeni seçime kadar başkanlık görevine Başkan Vekili Servet Yardımcı’nın vekalet edeceği belirtildi.

Yardımcı’dan boşalan başkan vekilliği görevine ise Mustafa Çağlar getirildi.

Nihat Özdemir’in ardından TFF Başkan Vekili Erhan Kamışlı ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan da görevlerinden istifa etti.

Posta gazetesi yazarı Murat Çelik’e konuşan Nihat Özdemir, istifasıyla ilgili olarak, “6 aydır bir yolunu arıyordum. Bu kulüplerle ve insanlarla artık yürüyemeyeceğimi anladım” dedi.

Özdemir, “Ben yapacağımı yaptım. Elimden geleni yaptım. Ama baktım, karşımdaki anlayışla daha fazla bir şey yapmak mümkün değil; ‘Güle güle’ dedim, ‘Hadi eyvallah’ dedim” diye konuştu.

“Nedir bahsettiğiniz ‘karşınızdaki anlayış’?” sorusuna, “Kulüplerin tavrı.Ben bu kulüplerle birlikte yürüyemeyeceğimi gördüm artık” diyen Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün maalesef 20 tane birbirinden farklı düşünen ve sonradan yüzünüze söylediklerinden farklı konuşan kulüp var. 20 kafadan 20 ses çıkıyor. Bu şekilde hiçbir yere varmak maalesef mümkün değil. Kimse ülke futbolunu düşünmüyor. Kimse birlikte iyi bir şeyler yapmaya yanaşmıyor. Ben daha fazlasını söylemek istemiyorum.”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimi 16 Haziran’da yapılacak.

NationalTurk Haber

Görev süresi Haziran 2023’te doluyordu
1 Haziran 2019’da TFF Başkanı seçilen Nihat Özdemir’in görev süresi Haziran 2023’te doluyordu.

Özellikle naklen yayın ihalesiyle ilgili tartışmalar ve Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Ali Palabıyık dahil 13 hakem hakkında verdiği liste dışı bırakma kararı son dönemde TFF’ye yönelik eleştirilerin artmasına neden olmuştu.

Başta Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Başkanı Burak Elmas olmak üzere bazı kulüp başkanları, bir süredir Özdemir’in istifasını istiyordu.

Tahkim Kurulu, MHK’nin 13 hakemi Süper Lig görev listesinden çıkarması kararını iptal etmişti.

Geçtiğimiz günlerde TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, İdari ve Hukuk İşleri Sorumlusu Mehmet Baykan da görevinden istifa etmişti.

Baykan istifasına gerekçe olarak MHK kararını göstermişti.

Müslüm Gülhan: Her iki grupta aynı siyasi güçten yararlanmaya çalışıyor.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu