Gündem

Olaylı Kasımpaşa Beşiktaş maçı tekrar edilecek

TFF, olaylı Kasımpaşa Beşiktaş maçı hakkındaki kararını verdi. Kasımpaşa Beşiktaş maçı, Donk’un pozisyonundaki kural hatası nedeniyle tekrar oynanacak.

15 Aralık 2013 tarihinde oynanan olaylı Kasımpaşa-Beşiktaş maçının merakla beklenen kararı açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi, 5 saat süren toplantının ardından oy çokluğu ile maçın tekrarına karar verdi.

Toplantıya daha önce maçta kural hatası olmadığı yönünde görüş bildiren Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, Merkez Hakem Kurulu Eğitim Direktörü Oğuz Sarvan ve Kasımpaşa-Beşiktaş maçının hakemleri katılıdı.
Barış Şimşek başta olmak üzere hakemlerin ve merkez hakem kurulu üylerinin görüşleri dinlenirken, Donk’un tartışma yaratan pozisyonu farklı açılardan defalarca izlendi. Üyeler, görüntüleri izledikten sonra oy çokluğu ile hakem Barış Şimşek’in düdüğünü, Donk elindeki topu Almedia’nın önündeki topa fırlattık sonra çaldığına karar verdi. Maçın yeniden oynanması kararlaştırıldı.

Maçın hangi tarihte oyanancağına ilişkin kararın ise 21 Ocak Salı Günü verilmesi bekleniyor.

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı, karara dair açıklamasında “Üzüldüğümüz bir şey var, beklediğimiz bir karar çıkmadı. Kararın 3-0 lehimize çıkmasını bekliyorduk” ifadesini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu