DünyaFutbolGündem

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho ‘dan ırkçılık iddiası

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, deplasman maçlarında kendisine yönelik yapılan kötü tezahüratları ırkçılık olarak yorumladı.

Real Madrid ‘in Portekizli teknik direktörü Jose Mourinho, deplasman maçlarında rakip takımın taraftarınca yapılan tezahüratlarda kendisine hakaret edilmesinden rahatsız olurken, bunun ırkçı bir yaklaşım olduğunu belirterek federasyonun önlem almasını istedi. Ntvspor.net ‘in haberine göre son olarak 0-0 biten Deportivo-Real Madrid maçında Deportivolu taraftarların hakaret dolu tezahüratlarına maruz kalan Jose Mourinho, bunun önlenmesi için maçın 4. hakemi le tartışmıştı.

Marca Gazetesi, ”Mourinho, kendisine hakaretten bıktı” diye yazarken, Portekizli teknik adamın, maçın 4. hakeminden bu tür tezahüratları maç raporuna yazması konusunda ısrarlı olduğunu, tartışmanın da buradan çıktığını ifade etti.  Jose Mourinho ‘nun, ırkçı olarak düşündüğü bu tezahüratlara karşı İspanya Futbol Federasyonu ‘ndaki Şiddetle Mücadele Komisyonu ‘nun harekete geçmesini istediği belirtiliyor.

Record Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Antonio Magalhaes;  Jose Mourinho antipati yaratıyor

Real Madrid Kulübü ‘nden bazı yetkililer, Jose Mourinho ‘nun haklı bir tutum takındığını savunarak, ”Eğer İngiliz liginde Torres veya Cesc hakkında bu şekilde tezahürat etseler biz İspanyollar ne düşünürdük?” diye sordu. Konuyla ilgili görüşü sorulan Portekiz spor gazetelerinin genel yayın yönetmenleri de ırkçılığa yönelik çizginin aşılması halinde İspanya ‘nın önlem alması gerektiğini savundu.

O Jogo Gazetesi ‘nin genel yayın yönetmeni Fernando Santos, ”Mourinho kazanan biri, düşmanı olması normal. Ama birlikte yaşamanın en temel kurallarına saygı göstermek gerekir. İspanyol futbolu, çizginin aşılmaması için kendini kontrol etmeli” derken,  Record Gazetesi ‘nin genel yayın yönetmeni Antonio Magalhaes de ”Mourinho antipati yaratıyor. Rakiplerin hem nefretini hem düşmanlığını üzerine çekiyor. Buna alışık biri ama bazen sınırı aşıyorlar. Bu Ronaldo ‘ya da oluyor. Fakat ırkçılık sorunu değil. Carvalho neden böyle sorunlar yaşamıyor?” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu