FutbolGündem

Rum polisi AEL – Fenerbahçe maçı için alarma geçti

Rum polisi AEL – Fenerbahçe maçı için alarma geçti… Rum polisi Güney’de yapılacak Fenerbahçe-AEL karşılaşması için hazırlıklara başladı.

Rum Fileleftheros Gazetesi, Rum polisinin, maçın güvenliğini sağlayıp sağlayamayacağı bahsini kazanmak istediğini yazdı.

Gazete, İsrail’in Hapoel takımı ile oynanan maç sırasında, bu ülkedeki durum nedeniyle uygulanan tedbirlerin aynısının Fenerbahçe maçı için de uygulanacağını, bu kapsamda stada girişlerde taraftarlara yönelik iki güvenlik şeridi planının uygulanacağını yazdı.

Habere göre ilk güvenlik şeridinde bilet ve görüntü kontrolünden geçecek taraftarlar ikinci şeritte üst aramasından geçirilecek ve tehlikeli, kışkırtıcı diye nitelendirilen maddelerin stada sokulması engellenmeye çalışılacak.

Herhangi bir olay çıkmasının engellenmesi için maç öncesinde, maç boyunca ve maç sonrasında ezici çoğunluğunu Çevik Kuvvet (MMAD) personelinin oluşturacağı 300 polis seferber edilecek.

Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Lukas Luka’nın dün Fenerbahçe – AEL karşılaşmasıyla ilgili açıklama yaptığını belirten gazete, karşılaşmanın güvenliğinin sağlanması (polis) ile ilgili senaryolar yapılmakta olduğunu ve konuyla ilgili her şeyi UEFA’ya bildirdiklerini söyledi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu