DünyaFutbolGündem

Rusya Devlet Başkanı Putin, AC Milan’a ortak oluyor

Inter’e Çinli ortak gelmesinin ardından AC Milan’da kısmen Rusya Devlet Başkanı Putin’e ait olan Gazprom ile dev bir işbirliğinin altına imza atmaya hazırlanıyor.

İtalya’da 18 şampiyonluk yaşayan ve son dönemde borçları olduğu bilinen Inter takımına ortak gelmesinin ardından AC Milan da harekete geçti. Sporx.com’un haberine göre, sponsor firma arayan ve geniş çaplı bir ortaklık ile yola devam etmek isteyen AC Milan’da başkan Silvio Berlusconi de son dönemde basında çıkan dedikoduları doğruladı.

AC Milan’ın hedefinin sürekli büyümek olduğunu ifade eden Silvio Berlusconi, “Bize yardımcı olacak her türlü yatırımcıya kapımız açık. Sonuç olarak futbol gün geçtikçe endüstriyelleşme dozajını arttıran ve daha fazla gereksinimleri olan bir oyun haline geldi. Bazı yatırımcılar ile görüşmelerimiz sürüyor ancak AC Milan için en iyisine karar vermeliyiz” dedi.
AC Milan’ın borçlarını temizlediğini belirten Berlusconi, Thiago Silva ve Zlatan Ibrahimovic’in Paris Saint Germain’e satışından dolayı iyi bir gelir elde ettiklerini ve borçların tamamını temizlediklerini söyledi.

AC Milan’ın önündeki 3-4 yılı görebilmesi için önemli işbirliklerine ihtiyacı olduğunu da belirten Berlusconi, “Çok daha iyi şartlar altında mücadele etmek ve projelerimizi gerçekleştirmek için büyük işbirliklerinden kaçınamayız” şeklinde konuştu.

1 Ağustos’ta Rusya’ya giden ve Rusya’da 4 gün kalan Berlusconi’nin Putin ile AC Milan’ın kısmı satışı hakkında uzun toplantılar gerçekleştirdiği ve Avrupa’ya sallayacak olan dev işbirliğinin kısa bir süre içerisinde resmi olarak açıklanabileceği kulaktan kulağa fısıldanmaya başladı.

Rusya Devlet Başkanı Putin ile yakın ilişkileri olan Berlusconi’nin AC Milan’ın yüzde 25 hisselerini Gazprom şirketine satacağı ve bu sayede ilk etapta 185 milyon euro gelir elde edebileceği belirtildi. İtalyan basını, kısmen Rusya Devlet Başkanı Putin’e ait olan Gazprom’un AC Milan’a sponsor olacağı yönünde haberlere sıklıkla yer vermeye başlarken; Rus basının da bu haberleri desteklemesi dikkatlerden kaçmıyor.

1991’de Avrupa Kupası’nı kazanan Kızılyıldız ile büyük bir sponsorluk anlaşması imzalayan Gazprom, Rusya’da Zenit ile Almanya’da ise Schalke sponsorluk anlaşmaları imzalamıştı. Forbes Dergisi’ne göre en zengin İtalyan kulübü olan ve şu anda +59 milyon euro bütçesi bulunan AC Milan, Gazprom ile yapacağı işbirliğinin ardından ilk olarak yeni bir stat yaparak gelirlerini arttırma yoluna gidecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu