FutbolGündem

Sadri Şener; Fenerbahçe müzesinde Trabzonspor kupası!..

Sadri Şener; Fenerbahçe müzesinde Trabzonspor kupası!.. Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener, Yargıtay kararı sonrasında yaşanabileceklerle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı…

Radyospor’un haberine göre, Şener, “Yargıtay kararı benim için sürpriz olmadı. TFF’nin şike dosyası bizim için kapanmış bir dosyadır açıklaması sürpriz oldu. Çok talihsiz bir açıklama. TFF toplanıp, ‘bu alınan karar yeni delildir’ deyip, 2010-11 Şampiyonluğunu ve küme düşen kulüpleri açıklayacak” dedi.

Siyası parti liderlerinin Yargıtay kararıyla ilgili yapmış oldukları açıklamaları şık bulmadığını dile getiren Şener, “Yazık oluyor, işi oy hesabına götürüyorlar. Türkiye’nin gönlündeki şampiyon artık Trabzonspor. Bizim bir kupamız Fenerbahçe Müzesi’nde durmuş. Dursun 100 sene. Ben Fenerbahçe gibi çok büyük bir camianın o kupayı müzelerinde durdurmalarını da doğru bulmam. Aziz Yıldırım, İstanbul’a döndükten sonra yanında kupayla açıklama yapabilir. Buna bir şey söyleyemem. Ama Türkiye’de bir hukuk var. Buna uymak gerekir. Uymuyorsak zaten artık Türkiye’de yaşanmaz demektir ” diye konuştu.

Aziz Yıldırım’ın hapis yatmasını istemeyeceğini dile getiren Sadri Şener, “Bundan kimse hoşnut olmaz. Bu ayrı bölüm; ama bizim ilgilendiğimiz ayrı bir bölüm” dedi.

Sadri Şener, “Şampiyonluk kupası bize gelmezse bile Trabzonspor’un müzesinde değil, Fenerbahçe’nin müzesinde Trabzonspor kupası durur. Dünyada bir ilk olacak. Trabzonspor’un kupası diye müzelerinde bir yerlere koyarlar sanırım” ifadelerini kullandı.

“Yargıtay’ın kararını tanımamak demek ben bir şeylerden korkuyorum demektir TFF Yönetimi adına” diyen Şener, “Korktuğundan Yargıtay’a rağmen kararını değiştiremiyor. Çünkü siyasetten korkuyorlar” dedi.

Şikeyi kulüplerin yapamayacağını dile getiren Şener, “Şikeyi başkan, yönetici yapar. Bu tip insanlar yapar. Başkan şike yapıyor. Kulüp yapmıyor. Başkan bunu kimin adına yapıyor. Kendi başına top oynamıyor ki… TFF Yönetimi, Mosturoğlu ve Ekşioğlu’na ceza veriyor. Kulüp ceza almıyor. Saçma sapan şeylerden konuşuyoruz. Türk hukuku, Yargıtay şike yapmıştır diyor. TFF yapmamıştır diyor. Ben Trabzonspor’un yönetiminde olsam, tüm TFF üyeleri hakkında Yargıtay kararlarını uygulamamaktan suç duyurusunda bulunurum.

Anayasa Mahkemesi’ne müracaat ederim. Derim ki Federasyon’un bu bölümü insan haklarını çalarsa, haksızlık yaparsa ne gibi bir şey uygulanır diye sorarım. Anayasa Mahkemesi’nin görüşünü alırım. Sonrasında ben o Yargıtay kararını alırım. 5 tane Tahkim Kurulu üyesinin kafasına vura vura, avukatlık diplomalarını elinden alırım.

Şu ana kadar Trabzonspor yönetimiyle konuyu konuşmadığını belirten Sadri Şener, “Bu konuda size danışmalarını bekler miydiniz?” sorusu üzerine, “Hayır, onlar koca insanlar” dedi.

Türk futbolunun geleceğiyle ilgili olarak ciddi kaygı taşıdığını belirten Sadri Şener, “Yargıtay kararlarını, hukuku ciddiye almıyorlar. UEFA’nın kararlarını ciddiye almasınlar. Elbette ki Türk futbolunun geleceğiyle ilgili çok kaygı duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu