FutbolGündem

Sadri Şener; UEFA’nın beni karşısına alıp, ‘şike olmamıştır’ diye ikna etmesi lazım

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA’nın kendisini şike yapılmadığı konusunda ikna etmesi halinde şampiyonluk istemeyeceğini ve bir daha bu konuyu ağzına almayacağını söyledi.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Videoton maçı için geldiği Macaristan’da gazetecilerle sohbet eden Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, kapalı kapılar ardında yapılan konuşmalarda herkesin şike yapıldığını kabul ettiğini ancak kendisine, “Sen bu işleri daha fazla karıştırma” dendiğini vurgulayarak, “Ben camiam için elimden geleni yapıyorum. Ama benim de gücüm bir yere kadar. TFF ve UEFA’nın beni karşısına alıp, ‘şike olmamıştır’ diye ikna etmesi lazım. Bunu yapamıyorlar. Eğer beni ikna ederlerse şampiyonluk istemeyeceğim, bu konuda ağzımı açmayacağım. Gelsinler, televizyonda tartışalım. Ben tek onların hepsi olsun. Ama yapamazlar” dedi.

Trabzonspor’a büyük fayda sağlayacak hirdoelektrik santralleri konusunda da büyük eleştiriler aldıklarını hatırlatan Şener, “Yılda kim kime 10 milyon dolar veriyor? HES’ler Trabzonspor’un geleceğini kurtaracak. Ben yüksek mühendisim. Bu işlerden anlarım. Bizim HES doğaya zarar vermiyor. Bunu anlatamıyorum kimseye. Başbakan da bu projeleri destekliyor. Trabzonspor’un menfaati için hem şampiyonluğun verilmesi noktasında hem de diğer ekonomik girdilerin sağlanması konusunda elimden geleni yapıyorum. Dayanamadığım yerde de bırakırım” diye konuştu.

JANKO’NUN ALACAĞINI TAHSİL ETTİK

Porto’dan alınan Marc Janko’nun çok iyi niyetli, kaliteli bir insan olduğunu da dile getiren Şener, “Portekiz kulüpleriyle de ilişkilerimiz gelişti. Porto’dan Janko’yu aldık. Hatta çocuğun 124 bin euroluk bakiye alacağı kalmıştı. Nevzat Aydın, Porto başkanını arayarak tahsil edilmesini sağladı. Janko çok mutlu oldu. Porto yetkilileri, ‘Sizinle her zaman iş yapabiliriz’ dediler. Biliyorsunuz onların özellikle Güney Amerika’da çok geniş bir futbolcu izleme organizasyonları var. Bundan yararlanmayı düşünüyoruz. Benfica ile de Emerson konusunda görüşmelerimiz var. Portekiz kulüpleriyle iyi ilişkiler geliştiriyoruz. Bunun bize kaliteli futbolcu getirme konusunda faydalı olacağıın düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu