GündemTransfer

Samsunspor, Brezilyalı Bahia ile Güngören Belediyespor’lu Hakan’ı transfer etti

Samsunspor, Brezilyalı Andre Luiz Bahia ve Güngören Belediyesporlu Hakan Arslan ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Spor Toto Süper Lig’in yeni takımı Samsunspor, transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Sezon öncesi hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Samsunspor, bir süredir peşinden koştuğu Hollanda’nın Feyenoord takımında top koşturan stoper Andre Luiz Bahia ve Güngören Belediyesporlu Hakan Arslan ile sözleşme imzaladı.

Nuri Asan Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan başkan Kazım Yılmaz, her iki futbolcunun da takıma ciddi katkı vereceğini, Samsunspor’un layık olduğu yerlere en kısa sürede geleceğini söyledi. ‘En büyük Samsunspor’ sloganıyla konuşmasına başlayan Bahia, Samsun’a gelmekten çok mutlu olduğunu, hiç beklemediği şekilde çok sıcak karşılandığını, çok iyi işler yapmak için geldiğini, golcü olmamasına rağmen Samsunspor için gol de atacağını söyledi.

Ayrıca Bahia, Feyenoord’un rengi ile Samsunspor’un da renklerinin aynı olduğunu, bu anlamda hiç yabancılık çekmeyeceğini kaydetti. Güngören Belediyespor’dan transfer edilen ön libero Hakan Araslan ise Samsunspor’un şahlanma döneminde transferinin gerçekleşmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Samsunsporlu yöneticilerle 2 yıldan beri sürekli görüşme halinde olduklarını belirten Arslan, “Başarılı olacağımı düşünüyorum, kendimi en iyi şekilde ispatlayacağım. Taraftarlarımız bize inansın ve güvensinler” dedi.

Samsunspor Başkanı Kazım Gürol Yılmaz; Sadece Samsunspor’un başarısını düşünüyoruz

Samsunspor Başkanı Kazım Gürol Yılmaz, Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk’ün basında çıkan açıklamalarına ilişkin gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı. Gürol Yılmaz, Galip Öztürk’ün basına açıklama yapmadan önce kendisini telefonla aradığını belirterek şöyle konuştu; Biz de bu durumu saygıyla karşıladık. Kendisine herhangi bir kırgınlığımız yok, olamaz da. Galip beyin açıklamalarına saygımız vardır.

Galip bey değil bir A olsa bir B de olsa hiç önemli değil. Önemli olan Samsunspor’umuzun gidişatıdır. Samsunspor’a ne Galip beyin zarar vereceğini düşünüyoruz ne başkalarının. Bizim buradaki en büyük gayretimiz Samsunspor’un başarılı bir sezon geçirmesi içindir. Takımda yapacağımız ve yapacak olduğumuz yeni transferlerdir. Biz bunlara ağırlık veriyoruz.

Gürol Yılmaz, Samsunspor’un İsmail Uyanık başkanlığı dönemine ilişkin olarak da, “Bizzat arkadaşlarıma talimat verdim. Defterlerin nerede olduğunu sorduğumda bana Cumhuriyet Savcılığı’nda olduğunu ifade ettiler. Bunun dışında bir bilgim yok. İsmail bey adliyede konulara ilişkin olarak mahkeme görmüş. Bu aşamada kendim tarafından adliyede bir şey vermedik.” diye konuştu.

Kazım Gürol Yılmaz; Kimseye kırgınlığım yok

Samsunspor Başkanı Kazım Gürol Yılmaz, Galip Öztürk ile herhangi bir kırgınlığı olmadığını, Öztürk’ün Samsunspor sevdalısı ve Samsun’a gönül verdiğini, her platformda da Samsunspor’un yanında olan bir işadamı olduğunu savundu.
Galip Öztürk ile olan diyaloglarının hiç bir zaman kesilmediğini de ifade eden Yılmaz, “Çünkü Galip beyin böyle yaklaşımı Samsunspor içindir. Ama onun bildiği daha farklı bilgiler vardır. Onları paylaşmadığını sanıyorum” diye konuştu.

NationalTurk Haber
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu