FutbolGündemSon Dakika

İddaa ihalesinde en iyi teklifi Demirören verdi!

Spor Toto Teşkilat Başkanlığının “iddaa” ihalesinde en düşük teklif, Şans Girişim Ortak Girişimi (Demirören-Scientific Games) tarafından verildi.

“İddaa” olarak bilinen “Spor Müsabakalarına Dayalı Sabit İhtimalli ve Müşterek Bahis Oyunlarının” özel hukuk tüzel kişilerine yaptırılması için düzenlenen ihalede, en iyi teklifi Şans Girişim Ortak Girişimi sundu.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığında gerçekleştirilen ihaleye 11 Şubat Pazartesi günü, Şans Girişim Ortak Girişimi, İnteltek, Baltech İnvestment ve Best Gaming firmaları teklif verdi. Ancak bu firmalardan Baltech İnvestment ve Best Gaming’in teklifi ihale komisyonu tarafından uygun bulunmadı.

İhalenin ikinci ve son oturumunun ilk bölümünde iki firmanın teklifleri açıldı. Hasılattan alınacak en düşük pay yüzdesine ilişkin İnteltek firması yüzde 1,4, Şans Girişim Ortak Girişimi ise yüzde 2,1 teklif verdi.

İhale Komisyonu Başkanı Ahmet Can Acaroğlu, 2 firmanın tekliflerini revize etmesi için ihaleye 30 dakikalık ara verdi. Aranın ardından Şans Girişim Ortak Girişimi yüzde 0,2, İnteltek firması da yüzde 0,5 şeklinde tekliflerini revize etti.

İhale ile ilgili sonuç, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’in onayının ardından kamuoyuyla paylaşılacağı açıklandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu