FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Şike davasında CD krizi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ ın da aralarında bulunduğu 48 sanığın ceza aldığı şike davasının gerekçeli kararının tebliği CD’yle yapılınca kriz çıktı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ ın da aralarında bulunduğu 48 sanığın ceza aldığı şike davasının gerekçeli kararı 10 Ağustos’ta İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından açıklandı. CNNTurk’ün haberine göre, karar, açıklanmasının ardından davanın taraflarına tebliğ edilmeye başlandı. Ancak kararın tebliğ sırasında avukatlar ile mahkeme arasında ‘cd krizi’ yaşandı.

Mahkeme, yasa gereği kararı avukatlara tek tek tebliğ etmeye başladı. Mahkeme, kararı cd’ye kopyalayarak tebliğ etti. Ancak Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu’nun avukatları ‘tebliğ yasaya uygun yapılmadı’ gerekçesiyle iade etti.

CD’nin içerisindeki gerekçeli kararın imzasız word dosyası içinde olduğunu belirten avukatlar, bu tebliği kabul etmediğini mahkemeye bildirdi. Bunun üzerine mahkeme, yaklaşık 600 sayfalık gerekçeli kararın fotokopi olarak çoğalttı.

Sayfalarını tek tek imzalayan mahkeme, avukatlara gerekçeli kararı imzalı fotokopi olarak gönderecek. Gerekçeli kararın tebliğ edildiği avukatların, itiraz için 7 gün süresi bulunuyor.

Tebliği ile başlayan 7 günlük süre içinde itirazını vermeyen avukat, bu hakkını kaybediyor. Dosyayı en kısa sürede Yargıtay’a göndermek isteyen mahkeme, avukatların CD içindeki tebliği kabul etmemesi ile zor durumda kaldı. Mahkemenin avukatların istediği şekilde imzalı tutanak şeklinde gerekçeli kararları hazırladığı öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu