FutbolGündemŞike ve Bahis

Şike davasında flaş gelişme; Yargılamanın yenilenmesi talebiyle ilgili karar çıkana kadar infaz işlemi yapılmayacak

Şike davasında flaş gelişme; Yargılamanın yenilenmesi talebiyle ilgili karar çıkana kadar infaz işleminin yapılmayacak!.. Şike davasında dosyanın gönderildiği İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, önce yeniden yargılama talebini değerlendirecek.

Yargılamanın yenilenmesi talebiyle ilgili karar çıkana kadar infaz işleminin yapılmayacağı belirtildi. Şike dosyası tevzi edildikten sonra İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne düşmüştü. Onanan kısmının infaza gönderilmesi ve bozulan kısmıyla ilgili yeniden yargılamayı bu mahkeme yapacak. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, ancak, Aziz Yıldırım’ın avukatları yeniden yargılama ve infazın durdurulması talebinde bulunmuştu.

Dosyayla birlikte bu talepler de 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkeme önce yeniden yargılama konusunda karar vereceği kaydedildi. Mahkeme, yeniden yargılanma talebini kabul ederse ve tedbiren infazın durdurulmasına karar verirse infaz duracak. Bu konuda karar çıkana kadar da infaz işleminin yapılmayacağı ifade edildi. Mahkemenin dosyayı yeni incelemeye başlayacağı öğrenildi.

Şike davasında Aziz Yıldırım 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmış ve bu karar Yargıtay tarafından onanmıştı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu