FutbolGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike DosyalarıTransfer

Şike Operasyonu; Olgun Peker, en iyi müşterisi olan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’i de yakacak

Menajerlik yetkisi olmadığı halde faaliyetlerine devam eden ve en iyi müşterisi Beşiktaş olan Olgun Peker Yıldırım Demirören’i yakacak!

Hürriyet gazetesinden Arda Akın’ın haberine göre şike soruşturması kapsamında tutuklanan Olgun Peker’in evinde yapılan aramalarda Fatih Tekke ve Hakan Arıkan’ın sözleşmeleri bulundu ve Yıldırım Demirören soruşturmada şüpheli durumuna düştü.

Soruşturma kapsamında tutuklanan ve Sedat Peker’e yakınlığıyla bilinen, yetkisi olmadığı halde menajerlik de yapan eski Giresunspor başkanı Olgun Peker’in bürosunda yapılan aramada, Beşiktaş’a transfer edilen Fatih Tekke ve kaleci Hakan Arıkan’ın sözleşmeleri ele geçirildi.

Yapılan araştırmalarda Peker’in yasalara aykırı olarak menajerlik şirketi kurduğu, bu şirket sayesinde usulsüz transferler yaptığı belirlendi. Peker’in bu transferlerden kazandığı para da ‘liderliğini yaptığı suç örgütüne gelir’ olarak değerlendirildi. Usulsüz sözleşmelerde “Refleks Menajerlik Ltd. Şti.” kaşesi altında olduğu ve Olgun Peker’in imzası bulunduğu tespit edildi. Bunun üzerine gözaltındaki Peker’e, “Bu transferleri yapmak için menajerlik yetkiniz var mıydı? Eğer yoksa bu transferi ne şekilde gerçekleştirdiniz?” sorusu yöneltildi. Peker soruya yanıt vermedi.

Sözleşmedeki diğer imzanın ise, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. kaşesi üzerine yapıldığı görüldü. Bu imzanın kimin olduğu tespit edilemediği için Yıldırım Demirören sorumlu tutularak dosyaya şüpheli olarak girdi. Peker’in BJK’ye kestiği 106 bin TL’lik fatura ise “örgüte haksız kazanç sağlamak” olarak nitelendiriliyor. Demirören’e, Fatih Tekke ve Hakan Arıkan’ın transferleri için hazırlanan sözleşmeye kimin imza attığı sorulacak.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu