FutbolFutbolda ŞiddetGündemŞike ÇetesiŞike DedikodularıŞike Dosyaları

Şike soruşturmasına ait ve 4 klasörde toplanan belgeler TFF’ye getirildi

Futbolda şike soruşturması kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderilecek belgeler çoğaltıldı, İstanbul Adliye’sine getirildi ve 4 klasörde toplanan belgeler  oradan İstinye’deki TFF’ye getirilerek  kozmik odaya kondu.

Soruşturma kapsamında, Türkiye Futbol Federasyonu’na verilmesi planlanan belgeler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde çoğaltıldı ve Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. 4 klasörde toplanan belgeler, Adliye’nin ardından da TFF’ye ulaştırıldı.

Belgeler 4 klasör halinde TFF’ye getirildi

Savcılığın son incelemesinin ardından belgeler, 4 klasör halinde Türkiye Futbol Federasyonu’na ulaştırılmak üzere yola çıktı ve az önce TFF’ye geldi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirilen belgeler, özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Hakan Karaali tarafından incelendi. Savcı Karaali’nin uygun gördüğü 4 klasör belge daha sonra TFF’ye polis nezaretinde gönderildi.

Futbol Federasyonu’na getirilen belgeler kozmik odada incelenecek

Bu belgeler, Türkiye Futbol Federasyonu merkezinde hazırlanan kozmik odada incelenecek. Federasyon bünyesinde oluşturulan etik kurul da belgeleri inceledikten sonra şike soruşturmasında izleyeceği yolu belirleyecek.
Federasyonun alacağı son kararlar da etik kurulunun sunacağı raporun ardından belli olacak.

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar da belgeleri beklediklerini açıklamıştı

Türkiye Futbol Federasyonu olarak acele bir karar almak istemediklerini ifade eden TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, salı günü yaptığı açıklamada, “Doğru karar almak istiyoruz. Şu ana kadar elimize ulaşmış bir belge yok. Yarından (bugün) itibaren belgeler bize geliyor. Dolayısıyla biz yarından itibaren bu süreç hakkında daha sağlıklı konuşabiliriz. Bunları gördükten sonra kararımızı vereceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

 

Bağlantılar
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı