FutbolGündem

Sinan Engin Beşiktaş Kulübü’nden ihraç ediliyor

Beşiktaş’ta eski menajer Sinan Engin’in kulüpten ihraçı gündemde. İki kongre üyesinin şikayetiyle başlayan süreçte Engin’in Beşiktaş kulübünden ihraç edileceği belirtiliyor.

Beşiktaş’ta eski menajer Sinan Engin için şikayetler yükseliyor. Şimdilerde yorumculuk yapan Engin için televizyonda yaptığı yorumlar siyah-beyazlı taraftarları sinirlendirdi. İki kongre üyesi Sinan Engin’in kulüpten ihracı için dilekçe verirken, Engin bu dilekçeler ile disiplin kuruluna sevkedildi.

İki kongre üyesinin televizyonda “Beşiktaş aleyhinde yorumlarda bulunmak” gerekçesiyle verdiği dilekçeyle Sinan Engin disiplin kuruluna sevkedildi. Sporx.com’un özel haberine göre, Beşiktaş Disiplin Kurulu başkanı Turgut Tümer Sporx.com’a yaptığı açıklamada bu gelişmeyi doğrularken şöyle konuştu; Evet böyle bir şey var. İki üyemiz şikayette bulundular ve tüzüğümüz gereği konu Disiplin Kurulu’nda görüşülecek.

Kulüpte ihraç ya yönetim kurulundan tarafımıza ulaşan bir başvuru ile ya da tüzük gereği kongre üyelerinin şikayette bulunmasıyla gündeme geliyor. Biz de dilekçeleri inceleyip, soruşturma açılıp ya da açılmamasına karar vereceğiz. Ardından da kararımızı belirleyeceğiz.

Öte yandan Sinan Engin ise Sporx.com’a yaptığı açıklamada bu konuyla ilgilenmediğini söylerken “Ben ilgilenmiyorum. Gerçekten ilgilenmiyorum. Ne yaparsa yapsınlar. Hiç bir şey umrumda değil” diyerek kulüp üyeliğinden ihraç konusunda siyah-beyazlı kanada rest çekti.

Beşiktaş kulislerinde ise dilekçelerin işleme konulmasının ardından Sinan Engin’in Beşiktaş Kulübü’nden ihraç edileceği konuşuluyor. Fenerbahçe’de de eski yöneticilerden Hakan Bilal Kutlualp 3 yıl süreyle kulüp üyeliğinden ihraç edilmişti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu